Sprawdziliśmy, jak wyglądają nadbałtyckie plaże. Piasek zalało morze "letnich rezydencji" [KAMERKI]

Turyści, którzy w ostatnich dniach spędzali urlop nad morzem, nie mieli dużo szczęścia. Na miejscu czekał na nich silny wiatr, niskie temperatury i opady deszczu. Jednak początek tygodnia okazał się dla nich niezwykle łaskawy, przynosząc im iście wakacyjną pogodą. Urlopowicze tłumnie ruszyli na podbój nadbałtyckich plaż.

W poniedziałek, 14 sierpnia w całej Polsce przywitała nas słoneczna pogoda. Jednak miłośników ciepła jeszcze bardziej cieszy fakt, że wakacyjna aura ma utrzymać się również w kolejnych dniach. Na północy kraju możemy spodziewać się czystego nieba, a nawet ponad 30-stopniowych temperatur. Jak sprzyjające warunki wpłynęły na turystów wypoczywających nad morzem? Postanowiliśmy sprawdzić to na kamerach internetowych. 

Zobacz wideo Nieoczywiste miejsca nad wschodnim Bałtykiem [VLOG]

Pogoda zachwyca. Tłumy na nadbałtyckich plażach

Choć w ostatnich dniach nadbałtyckie wybrzeża świeciły pustkami, to ponure widoki już odeszły w zapomnienie. Chętnych do plażowania nie brakuje. Prawdziwe tłumy wybrały się m.in. na plażę w Łebie. Na internetowej kamerze możemy zobaczyć prawdziwe morze... parawanów. Kolorowych konstrukcji jest tak dużo, że na miejscu trudno znaleźć kawałek wolnej przestrzeni. Z łatwością można za to się o nie potknąć. 

Na plaży w Łebie trudno znaleźć miejsce.Na plaży w Łebie trudno znaleźć miejsce. Fot. webcamera.pl

Sytuacja wygląda podobnie również w innych popularnych miejscowościach, jak Sarbinowo, Darłówko, Stegna, Władysławowo czy Międzyzdroje. Na tamtejszych plażach roi się od parasoli oraz barwnych barykad. Niektóre z nich są tak duże, że mogą przywodzić na myśl letnie rezydencje. Wielu urlopowiczów postanowiło szukać także orzeźwienia w Bałtyku

Tłumów nie brakuje też na plaży w Sarbinowie.Tłumów nie brakuje też na plaży w Sarbinowie. Fot. webcamera.pl

Plażowicze relaksują się nad morzem

W niektórych miejscach miłośnicy błogiego wylegiwania na piasku mogli relaksować się w nieco spokojniejszych warunkach. Przykładowo w poniedziałek bez problemu można było znaleźć dla siebie kawałek wolnej przestrzeni w Kołobrzegu, Jastrzębiej Górze czy na szerokiej plaży w ŚwinoujściuWięcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: