Najdroższa polska miejscowość na urlop? Będziecie zaskoczeni. I nie chodzi o stolicę polskich Tatr

Chociaż połowa wakacji za nami, wiele osób dopiero teraz wybiera się na urlop. W których miejscowościach ceny za nocleg są najwyższe? Dokąd warto jechać, aby nie wydać fortuny? W tych miastach trzeba przygotować się na spore wydatki.

Sierpień to miesiąc, w którym wielu Polaków korzysta z ostatnich ciepłych dni i decyduje się na wyjazd na wczasy. Które kierunki są najdroższe? Podajemy, w jakich nadmorskich i górskich miejscowościach wyda się najwięcej pieniędzy za nocleg. 

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Sopot to miasto, w którym obecnie nocleg kosztuje najwięcej

Ostatnie tygodnie wakacji to czas, kiedy Polacy tłumnie wyjeżdżają na wakacje. Gdzie jest najdrożej? Aktualnie najwyższe ceny osiągają noclegi w Sopocie. Karol Wiak z Nocowanie.pl, w wywiadzie dla portalu turystyka.wp.pl, zaznacza, że w wakacje 2023 r. "ceny wyhamowały", a średni koszt pobytu za jedną osobę za dobę wynosi 114 zł. Na początku lipca średnia ta wynosiła między 120 a 130 zł. Jak się okazuje, w tym momencie najdroższym miastem w Polsce jest Sopot - zapłacimy tam 150 zł za osobę za dobę. Z kolei w rejonach górskich, w Karpaczu i w Zakopanem ceny te wynoszą od 100 zł.  

Na pewno pocieszający jest fakt, że ceny, jeżeli chodzi o wypoczynek wakacyjny, nieco wyhamowały.

W tych miejscowościach można spędzić wakacje wydając zdecydowanie mniej za nocleg

Gdzie wyjazd nad morze jest tańszy? Nieco niższe ceny w obiektach noclegowych znajdziemy w takich miejscowościach jak Kołobrzeg i Świnoujście - w tych miastach ceny noclegów zaczynają się od 127 zł. Jeszcze taniej jest w Ustce i w Łebie. Można znaleźć tam nocleg za 98 zł. Obecnie najtaniej jest w Darłówku. W tej miejscowości ceny noclegów zaczynają się od 77 zł.

Warto dodać, że najtańsze noclegi w górskich miejscowościach znajdziemy w Bukowinie Tatrzańskiej. Można tam wykupić nocleg już od 70 zł za dobę. Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: