Próbował przytrzymać parasol, ale wiatr miał inne plany. Mężczyzna został porwany. Trafił do szpitala

W tureckim Erzurum doszło do nietypowego wypadku. Pracownik lokalnego warzywniaka próbował ochronić sklepowy parasol przed wichurą, ale w rezultacie został porwany przez silny podmuch wiatru. Szokujący incydent zarejestrowały kamery bezpieczeństwa.

Do zdarzenia doszło w środę, 2 sierpnia w mieście Erzurum, we wschodniej Turcji. Jak donosi CNN Türk, 30-letni Burak Abuç odbywał zmianę w sklepie zlokalizowanym w dzielnicy Palandöken, kiedy na zewnątrz zerwał się silny wiatr. Wówczas postanowił wyjść z lokalu, by zabezpieczyć powiewający we wszystkie strony parasol. Nie spodziewał się jednak czyhającego na niego zagrożenia. Nagranie z incydentu trafiło do sieci i szybko obiegło media społecznościowe. 

Zobacz wideo Nadchodzi burza lub trąba powietrzna? Zobacz, jak się zachować!

Mężczyzna trafił do szpitala. Porwał go wiatr

Na nagraniu, zarejestrowanym przez sklepowy monitoring, możemy zobaczyć mężczyznę zmagającego się z zamknięciem dużego parasola. W pewnym momencie zerwał się silny podmuch wiatru, który odrzucił go w stronę lokalnej drogi. Według doniesień mediów 30-letni Burak Abuç wylądował pięć metrów dalej. 

Świadkami wypadku byli inni pracownicy sklepu, którzy natychmiast powiadomili o zdarzeniu służby ratunkowe. Poszkodowany mężczyzna został przewieziony karetką do miejscowego szpitala. 

Niebezpieczny wypadek w Turcji

Jak wyjaśnił Lokman Aydin, jeden z pracowników wspomnianego warzywniaka, 30-latek został wypisany do domu po dwóch dniach obserwacji. Jest w dobrym stanie. 

Nagle zerwał się wiatr. Kiedy próbował zamknąć parasol, poleciał razem z nim. Upadł na biodra i został ranny. Wypisano go po dwudniowym pobycie w szpitalu

- relacjonował mężczyzna cytowany przez CNN Türk. Współpracownik dodał, że mimo starań Buraka w wyniku wypadku bez szwanku nie wyszedł także... sklepowy parasol. Zniszczony przedmiot został odnaleziony na pobliskim polu. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: