Polscy aktorzy odkryli rumuńskie Mount Rushmore. Widok zapiera dech w piersiach

Polscy aktorzy Ilona Wrońska i Leszek Lichota kolejny raz zdecydowali się na podróż do Rumunii. Nie tracą tam czasu i zwiedzają, ile się da. Postępami z podróży dzielą się w mediach społecznościowych. Zainteresowaniem internautów cieszy się ich najnowsze odkrycie - rumuńskie Mount Rushmore.

Wielu z nas nie ma pojęcia o rumuńskim Mount Rushmore. Nie jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji w tym kraju, choć zdecydowanie jest warta zobaczenia. To ogromna rzeźba wykuta w skale, która może konkurować z "amerykańskimi głowami".

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

 Małżeństwo polskich aktorów na wakacjach w Rumunii. Pokazali internautom wyjątkową rzeźbę 

Ilona Wrońska i Leszek Lichota drugi rok z rzędu spędzają wakacje w Rumunii. Nic dziwnego, ponieważ to piękny kraj przepełniony wyjątkowymi krajobrazami i zabytkami. Niewielu wie jednak, że jadąc na wakacje w tym kierunku, warto zobaczyć rzeźbę przywodzącą na myśl amerykańską Mount Rushmore. W rumuńskiej wersji jest to rzeźba Decebala, czyli ostatniego króla Daków. Był twórcą silnego państwa na północ od Dunaju, prowadził wojnyRzymem. Gdy został pokonany przez Trajana, popełnił samobójstwo. Jego państwo przekształcono w Dację.  

Rzeźba na jego cześć mierzy blisko 43 metry wysokości i 32 metry szerokości i potrafi zrobić piorunujące wrażenie, o czym przekonali się nasi rodzimi aktorzy. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Dunaj przepływa przez 10 krajów. My jesteśmy przy granicy rumuńsko-serbskiej. Za mną rzeźba, która była tworzona przez 10 lat (1994-2004) na zamówienie rumuńskiego biznesmena, który kupił sobie tę skałę 

-  napisała na swoim Instagramie Ilona Wrońska, dodając do mediów społecznościowych selfie na tle skalnej twarzy Decebala.  

 

Rzeźba Decebala w Rumunii. Prezentuje się niezwykle okazale  

Rzeźba Decebala powstała w latach 1994 - 2004, na skalistym nabrzeżu Dunaju, w okolicy Żelaznych Wrót, które tworzą granicę między Rumunią i Serbią, w pobliżu miasta Or?ova w Rumunii. Jej wykonanie zlecił rumuński biznesmen Iosif Constantin Dragan. Powstawała aż 10 lat, a tworzyło ją 12 rzeźbiarzy. Co ciekawe, pierwsze sześć lat trwało nadanie jej formy za pomocą dynamitu, a kolejne cztery poświęcono na dopracowywanie szczegółów.  

Więcej o: