Jesteś jedną z tych osób? To źle. Nie dostaniesz najlepszych miejsc w samolocie za darmo

Długie loty samolotem potrafią być uciążliwe. Wielu z nas walczy wówczas o jak najlepsze miejsca. Okazuje się jednak, że nie wszyscy mogą na nie liczyć. Czy jesteś jedną z tych osób, do których los się nie uśmiecha? Sprawdźmy.

Jeśli latasz klasą ekonomiczną, to z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że najlepsze miejsca w samolocie znajdują się zaraz przy wyjściu ewakuacyjnym. Biletów na te miejsca nie da się kupić i trzeba prosić o nie obsługę lotniska. Nie wszystkim jednak mogą zostać przydzielone te miejsca. Czy masz szansę?

Zobacz wideo Karolina Gilon nie została wpuszczona do samolotu

Najlepsze miejsca w samolocie nie dla każdego. Te osoby mogą zapomnieć o korzyściach

Miejsca w samolocie w pobliżu wyjścia ewakuacyjnego - biją się o nie wszyscy. Dzięki nim możemy zyskać dodatkową przestrzeń na nogi, co w klasie ekonomicznej jest na wagę złota. Ponadto turbulencje odczuwalne są mniej niż w innych miejscach samolotu. Jak podaje stewardesa w rozmowie  z "The Sun", nie wszyscy mogą jednak liczyć na to, że dostaną to miejsce. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zgodnie z zasadami Urzędu Lotnictwa Cywilnego miejsc tych nie mogą zająć osoby z upośledzeniem fizycznym lub umysłowym czy niepełnosprawnością. Osoby te mogą poruszać się wolniej, a czas jest niezwykle cenny podczas ewakuacji. Z podobnej przyczyny miejsca te nie zostaną też przydzielone osobom z problemami ze słuchem czy wzrokiem. Odmowę przydzielenia tych miejsc mogą usłyszeć też osoby starsze czy z problemami z nadwagą.

Podróżujesz z dzieckiem bądź psem? Zapomnij o darmowym komforcie

Osoby podróżujące z dziećmi czy zwierzętami również mogą zapomnieć o miejscach w pobliżu wyjścia ewakuacyjnego. Tacy partnerzy podróży mogą bowiem spowolnić ewakuację. Jeśli takim osobom zależy na komforcie, jedyną drogą do lepszego miejsca jest wykupienie foteli w wyższej klasie.

Więcej o: