"Europejskie Malediwy" będą absolutnym hitem. Zachwycają nie tylko Polaków. "Kolor morza i wille na wodzie"

"Zupełnie jak Malediwy" - czytamy na łamach brytyjskiego dziennika Thesun.co.uk. Okazuje się, że słoneczną Albanią zachwycają się nie tylko Polacy. Jak bowiem podaje WP Turystyka, kraj ten plasuje się w pierwszej dziesiątce najchętniej wybieranych destynacji wakacyjnych wśród naszych rodaków.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Nieoczywiste miejsca nad wschodnim Bałtykiem [VLOG]

Biura podróży prześcigają się w ofertach wczasów all-inclusive na albańskim wybrzeżu, ale znaczącą zaletą jest także fakt, że wyjazd można zorganizować całkowicie po swojemu: z własnym dojazdem, zakwaterowaniem znalezionym na własną ręką i samodzielnym wyżywieniem. Okazuje się jednak, że równie zauroczeni w Sarandzie czy Ksamil są też mieszkańcy Wysp.

Albania przyciąga Brytyjczyków w dużej mierze ze względu na niskie ceny. Według "The Sun", Albania być może już w przyszłym roku stanie się wakacyjnym hitem. Nie tylko ze względu na lazurową wodę i piaszczyste plaże przywodzące na myśl wspomniane Malediwy, ale i na lotnisko w międzynarodowym kurorcie Wlora.

Nie dość, że można tu szybko dolecieć, to piwo kosztuje 1 funta (ok. 5 złotych - red.), a noclegi w hotelach rozpoczynają się od 20 funtów (czyli ok. 100 zł - red.). Wiele osób porównuje Albanię z Malediwami ze względu na kolor morza i wille na wodzie

- pisze Thesun.co.uk.

"Malediwy w Europie" przyciągną tłumy turystów. Już za rok będą hitem z jednego, prostego powodu!

Wlora jest najpopularniejszym kurortem na albańskim wybrzeżu. Niestety, z miastem nie ma na razie połączenia lotniczego. Najbliższe wiedzie najpierw do stolicy. Następnie trzeba przygotować się na ponad 160 kilometrów jazdy autobusem lub samochodem z Tirany. Wszystko ma się zmienić już wiosną 2024 roku - stąd właśnie prognozy autorów artykułu o tym, że już za rok Albania może być wyjątkowo oblegana przez turystów z Wielkiej Brytanii. Wtedy bowiem planowanie jest otwarcie Międzynarodowego Portu Lotniczego Wlora. "The Sun" podkreśla, że jak dotąd nie ma informacji o lotach z Wielkiej Brytanii do Wlory i z powrotem. Takie połączenie z pewnością przysporzyłoby Albanii brytyjskich turystów.

Czym zachwyca Albania? Oprócz możliwości zaoszczędzenia pieniędzy, jest to przede wszystkim przepiękny kraj. Wybrzeże rozciąga się na 362 kilometry, charakteryzuje się wyżej wspomnianym lazurowym odcieniem wody i złocistym piaskiem. Z każdej strony usiane jest kurortami, ale znajdziemy tu również dzikie plaże i urocze, ukryte zatoki. Albania leży zarówno nad Morzem Adriatyckim (na zachodzie), jak i nad Morze Jońskim (na południu).

Źródło: Thesun.co.uk

Więcej o: