Mieszkanka Chorzowa poszła do toalety i wpadła w panikę. Odkryła w sedesie ponad dwumetrowego pytona

Co jakiś czas media społecznościowe obiegają zdjęcia obywateli Australii, którzy zastali w mieszkaniach nieproszonych gości. W sypialniach i toaletach znajdują m.in. ogromne pająki czy jadowite węże. Jednak tym razem do podobnej sytuacji doszło... w Chorzowie.

O szokującym zdarzeniu poinformował na Facebooku wiceprezydent Chorzowa Marcin Michalik. Pod koniec lipca jedna z mieszkanek przeżyła prawdziwy szok podczas wizyty w toalecie. W jej sedesie wylegiwał się bowiem ogromny wąż. Przerażona kobieta natychmiast poinformowała o fakcie Straż Miejską. 

Zobacz wideo Czy wilki są zagrożeniem dla ludzi?

Mieszkanka Chorzowa znalazła węża w toalecie

Jak wyjaśniła w komunikacie Straż Miejska, do niecodziennego zdarzenia doszło w piątek, 28 lipca. Chwilę przed godziną 17:00 dyżurny otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej mieszkanki Chorzowa. Kobieta wytłumaczyła, że odkryła w toalecie około dwuipółmetrowego pytona. Według funkcjonariuszy wąż dostał się tam rurami kanalizacyjnymi z innego mieszkania.

Funkcjonariusze wezwali firmę specjalistyczną zajmującą się odłowem egzotycznych zwierząt i wąż tymczasowo trafił do Pogotowia Leśnego w Mikołowie. Trwają wyjaśnienia w tej sprawie

- poinformowała chorzowska Straż Miejska w komunikacie. 

Wąż w Chorzowie. Nietypowa interwencja Straży Miejskiej

Nieproszonym gościem był najprawdopodobniej pyton siatkowy, czyli jeden z najdłuższych żyjących gatunków węży. Gad przetransportowany do Pogotowia Leśnego w Mikołowie szybko został odebrany przez właściciela. W rozmowie z funkcjonariuszami wyjaśnił, że zwierzę samo wydostało się z terrarium i wpełzło do toalety. W jego posiadaniu znajdują się również inne gady. 

Teraz policja bada sprawę pod kątem legalności posiadanego gatunku węża. Jak poinformował w rozmowie z tvn24.pl młodszy aspirant Karol Kolaczek za niezachowanie odpowiednich środków ostrożności mężczyźnie może grozić ograniczenie wolności albo grzywna do tysiąca złotychWięcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: