W PRL-u tętniło tu życie... później przestało, ale znów będzie. "Perełka Karkonoszy" zaprasza turystów

Karpacz potrafi zachwycić. Przekonało się o tym wielu turystów - i to już przed laty. W czasach PRL-u hotel Sanssouci w Karpaczu był jednym z najnowocześniejszych obiektów noclegowych i każdy marzył o tym, by spędzić tam choćby noc. Odszedł jednak w zapomnienie. Teraz jego blask ma zostać przywrócony.

Karpacz to niezwykle piękne miejsce. To również doskonała baza wypadowa dla miłośników górskich wycieczek. W okolicy znajduje się wiele tras - długie i krótkie szlaki, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie. A już niedługo po tych męczących wędrówkach będzie można odpocząć w luksusowym hotelu - Sanssouci, który dawniej był "perełką Karkonoszy".

Zobacz wideo Jak wygląda hotel 5-gwiazdkowy w Kolumbii? W Polsce miałby maksymalnie trzy gwiazdki

"Perełka Karkonoszy" w Karpaczu. Dawniej każdy marzył o noclegu w tym miejscu

W PRL-u wszyscy marzyli o tym, by spędzić choćby noc w Hotelu Sanssouci w Karpaczu. Powstał na początku XX wieku i był jedną z najbardziej luksusowych tego typu obiektów w okolicy. Jak na tamte czasy był naprawdę nowoczesny i bogaty - był wyposażony w windę osobową, restaurację, kasyno, bieżącą ciepłą wodę i centralne ogrzewanie. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Hotel Sanssouci wraca do życia. Znów będzie perełką

W latach 50. hotel trafił w ręce Funduszu Wczasów Pracowniczych. Po pewnym czasie obiekt sprzedano i zaczął popadać w ruinę. Przez lata nikt się nim nie interesował. Jednak w 2021 roku inwestor Artur Kozieja ogłosił, że obiekt będzie czwartym hotelem marki MGallery, należącej do firmy Accor.

Zgodnie z zapowiedziami, będzie zachwycał gości bogactwem i nowoczesnością. Obiekt ma składać się z dwóch budynków: odnowionej, zabytkowej części, w której znajdzie się 68 apartamentów oraz nowo powstałego skrzydła, w skład którego wejdzie 41 luksusowych pokoi i taras widokowy. Znajdzie się tam historyczna sala bankietowa, ale też basen, jacuzzi, sauny, sale fitness czy narciarnia.

Więcej o: