Ta rajska plaża w Polsce przypomina Majorkę. Tłumy turystów walczą o miejsce na parawan

Okazuje się, że rajskie plaże to nie tylko zagraniczny rarytas. Wystarczy pojechać nad polskie morze, by móc cieszyć się wyjątkowym pięknem przyrody. Ta nadmorska plaża zyskała miano "polskiej Majorki". I nie bez powodu.

Choć o polskich plażach zazwyczaj nie mówi się dobrze - i to m.in. przez turystów - to można w naszym kraju znaleźć prawdziwe perełki. Jedną z nich jest plaża w Świnoujściu, którą okrzyknięto najładniejszą plażą w Polsce. Nic więc dziwnego, że gdy tylko nad morzem robi się piękna, letnia pogoda, na piasku trudno o wolne miejsce. Wystarczy spojrzeć na kamerki zamontowane na plaży, by dostrzec, że obok Bałtyku wyrasta morze parawanów. Także internauci uznają plażę w Świnoujściu za jedną z najładniejszych w naszym kraju. W mediach społecznościowych można znaleźć takie określenia jak: "jedna z najdłuższych, jak jakieś Karaiby", czy "przypomina Majorkę". Portal gs24.pl w lipcu 2023 r. podawał, że podczas pięknej soboty na plaży uznawanej za najszerszą w Polsce brakowało miejsca! W niektórych rejonach turyści wypoczywali aż pod same wydmy. 

Zobacz wideo Grodzenie - fenomen polskiej kultury? Socjolog: Przestrzeń publiczna należy do tego, kto ją zawłaszczy

Plaża w Świnoujściu to polska Majorka. Tak okrzyknęli ją Polacy

Świnoujście to jeden z najchętniej wybieranych przez Polaków kierunków. Nic dziwnego - znajduje się tam najpiękniejsza plaża w naszym kraju i każdy chce zobaczyć ją na własne oczy.

Jest tu najcieplejsza woda na Bałtyku i najszersza plaża, która jest otwarta przez cały rok

- mówił w rozmowie z TVN 24 Paweł Sujka, wiceprezydent Świnoujścia.

Świnoujście jest absolutnie wyjątkowe. Jest to plaża czysta, szeroka. Mówi się o niej, że jest jak te rajskie plaże na Majorce, że piasek, który ją pokrywa, strukturą przypomina ten, który możemy spotkać w Tajlandii. Jest ekologicznie zarządzana, jest bezpieczna, co gwarantuje sztab wykwalifikowanych ratowników. Jest najlepszym miejscem, w którym można spędzić sezon plażowy

- powiedziała z kolei Anna Kędzierska, redaktorka Travelist.pl, cytowana przez parenting.pl.

Ranking najlepszych plaż w Polsce. Wakacje mogą być jeszcze piękniejsze

Lista najlepszych 10 miejsc na parawan w sezonie 2023 powstała za sprawą portalu Travelist.pl. Tym razem jednak nie liczyły się głosy jury, a samych plażowiczów. Tak przedstawia się powstały ranking najlepszych plaż w Polsce:

  • Świnoujście,
  • Kołobrzeg,
  • Duża plaża na cyplu, Hel,
  • Mielno,
  • Ustka,
  • Łeba,
  • Międzyzdroje,
  • Ustronie Morskie,
  • Grzybowo,
  • Jastrzębia Góra.
Więcej o: