Ten region Polski ma niemal wszystko, czego pragną turyści. "Pięknie, bajka!"

Renesansowe zabytki, parki narodowe, zapierające dech w piersi widoki i liczne sieci szlaków rowerowych, które przecinają najpiękniejsze miejsca w okolicy. Lubelszczyzna potrafi zaskakiwać - zwłaszcza tych, którzy wciąż myślą, że region ten nie ma dużego potencjału turystycznego.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ten region w południowo-wschodniej Polsce ma niemal wszystko, o czym mogą marzyć turyści. Z jednej strony kojący spokój natury, który zostawia ślady na okolicznych lasach, tętniących zielenią pagórkach i polnych ścieżkach. Z drugiej strony - urokliwe miasteczka i liczne zabytki, które przenoszą turystów w aurę dawnych lat. 

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Wakacyjny raj bez tłumów i zgiełku 

Mimo wielu zalet i potencjału turystycznego Lubelszczyzna wciąż nie zbliża się do poziomu popularności, jaką zdobyło Zakopane, Władysławowo czy Łeba. I być może w tym kryje się jej największa siła. Planując kilkudniową wycieczkę w ten region Polski, możemy spodziewać się braku tłumów i wylewającej się z każdego zakątka komercji. Zamiast tego na podróżnych czekają tu urokliwe uliczki, aromatyczna kuchnia regionalna, unikalne przyrodniczo miejsca i szeroka oferta atrakcji turystycznych, która stale jest poszerzana. 

- Na obszarach atrakcyjnych przyrodniczo i kulturowo powstają nowe atrakcje, które umożliwiają wypoczynek zarówno dla rodzin z dziećmi, turystów aktywnych, poszukujących odpoczynku na plaży, jak i tych, którzy od wyjazdu wakacyjnego oczekują funkcji edukacyjnych (...) - zapewnia Dorota Lachowska, dyrektor biura Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w rozmowie z portalem Wprost. 

 

Lubelszczyzna - największe atrakcje turystyczne regionu 

Zwiedzanie tego zakątka Polski warto rozpocząć od niedocenianego przez turystów Lublina. Jest stolicą regionu i miastem z wielowiekową tradycją, jednym z najstarszych w Polsce. Ma ponad 700 lat. Za specyficzny wygląd Lublina odpowiada mozaika wielu kultur i wyznań, co zresztą odznacza się na poszczególnych zabytkach.

Ciekawym doświadczeniem jest odwiedzenie Zamku Lubelskiego oraz spacer uliczkami Starego Miasta - zachowało ono bowiem swój wygląd sprzed lat, dzięki czemu unosi się nad nim specyficzna aura. Jeśli chodzi o inne wyjątkowe miasta w tej części Polski, które warto odwiedzić, nie sposób pominąć miejsc takich jak Kazimierz Dolny, Chełm czy słynny Zamość - "miasto idealne", perła renesansu. 

 

Zielone serce Polski 

Urokliwe miasta znajdujące się na Lubelszczyźnie niektórych mogą oczarować, jednak dla miłośników natury prawdziwym rajem najpewniej okaże się Roztocze - turystyczna perła całego województwa. To kraina geograficzna, która łączy Wyżynę Lubelską z Podolem - rozciąga się od Kraśnika aż do Lwowa. O malowniczych widokach, które się tutaj ujrzy, trudno zapomnieć. Najcenniejsze tereny znajdują się w obrębie Roztoczańskiego Parku Narodowego. Warto zaznaczyć, że 95 proc. jego powierzchni pokrywają lasy. 

 

Biorąc pod uwagę komentarze, które pojawiają się w mediach społecznościowych, Lubelszczyzna rzuciła urok również na internautów. Pod zdjęciami przedstawiającymi barwne kadry regionu piszą bowiem: "Pięknie, bajka!", "Cudze chwalicie, swego nie znacie. Polska jest najpiękniejsza", "Cudo, jak z obrazka". 

Więcej o: