Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.
Wakacje z dziećmi to dla rodziców spore wyzwanie. Na TikToku pojawiają się poradnikowe nagrania, które pokazują, jak zorganizować wspólny wypoczynek. Z większości z nich płynie jedna lekcja: żeby rodzice mogli choć przez chwilę wypocząć, trzeba zabrać ze sobą dziadków. Są jednak pary, które nie skorzystały z tej rady i postawiły na samodzielność. Jak się to skończyło? W żartobliwym filmiku pokazała to m.in. Inga, która publikuje na TikToku treści o tematyce parentingowej.
Na początku nagrania widzimy uśmiechniętą od ucha do ucha Ingę i jej partnera. Piją mrożoną kawę i sprawiają wrażenie wypoczętych. To jednak tylko pozory. "Wakacje z dziećmi. Mówili, że będzie fajnie" - czytamy w podpisie.
Kolejne ujęcia skupiają się na najmłodszych. Widzimy płaczącego malucha, który "nienawidzi plaży". A potem to samo dziecko, które płacze, bo "nienawidzi morza". Starszy chłopiec z kolei krzyczy, że nie chce wracać do domu. W tym czasie jego młodszy brat zjada piasek. W samochodzie z kolei niemowlę płacze, bo nie podoba mu się siedzenie w foteliku. Widać, że rodzice musieli zmierzyć się z wieloma wyzwaniami w czasie podróży.
W komentarzach pod nagraniem wypowiedziało się wielu rodziców, którzy rezygnują z wypoczynku z dziećmi. "Dlatego nie wyjeżdżam na wakacje z dwójką małych dzieci. Szkoda nerwów", "Nigdy nie zrozumiem, dlaczego rodzice decydują się na wyjazd z rocznym dzieckiem", "Nie widzę sensu w zabieraniu na wakacje dzieci, które są za młode, żeby to docenić" - czytamy. W komentarzach ktoś zauważył: "Nie podoba im się, bo nie rozumiesz ich potrzeb. Upał i słońce może być dobre dla ciebie, nie dla dzieci".
Chociaż wakacje z dziećmi nigdy nie są łatwe, przywozimy z nich wyjątkowe wspomnienia. Warto podjąć wyzwanie. Żeby zapanować nad chaosem, należy pamiętać, że potrzeby dziecka powinno się stawiać na pierwszym miejscu. Już przed wyjazdem powinniśmy zorientować się, jakie aktywności będą atrakcyjne dla najmłodszych i zrezygnować z tych, które będą dla dzieci nudne. Warto też uzbroić się w cierpliwość i być elastycznym. Przede wszystkim słuchać, co dzieci mają nam do powiedzenia.