"Polska Riwiera". Brytyjczycy docenili nadbałtycką miejscowość. Chwalą sobie... błękitne morze i tanie piwo

Polacy turyści często krytykują nadbałtyckie miejscowości. Nieustannie skarżą się na wygórowane ceny, sinice, glony oraz niepewną pogodę. Jednak okazuje się, że polskie morze bardzo chwalą obie m.in. Brytyjczycy. Co przyciąga ich do naszego kraju?

Niedawno informowaliśmy, że niektóre narodowości szczególnie upodobały sobie Polskę. Według analizy serwisu kiwi.com, w tym roku w ścisłej czołówce znaleźli się m.in. Skandynawowie, Niemcy, Hiszpanie czy Brytyjczycy. Ci ostatni najchętniej wybierają się do Krakowa, gdzie doceniają wyjątkowy klimat i bogatą ofertę pubów oraz restauracji. Jednak tym razem internetowe wydanie "The Sun" poleciło rodakom inne miasto będące alternatywą dla Riwiery Francuskiej lub Włoch. 

Zobacz wideo Rodzinny weekend w Sopocie | VLOG Robert Burneika

Brytyjczycy docenili Sopot

Zdaniem brytyjskiego tabloidu wzrok turystów z Wielkiej Brytanii powinien skierować się w stronę Sopotu. Zwrócili uwagę na białą piaszczystą plażę, najdłuższe drewniane molo w Europie, a także... błękitną wodę. Z tym ostatnim stwierdzeniem z pewnością nie zgodzi się wielu Polaków, którzy krytykują Bałtyk ze względu na mętność i dużą ilość glonów. 

Nadmorskie miasto Sopot zyskało przydomek "Polskiej Riwiery" ze względu na białą piaszczystą plażę i błękitne wybrzeże

- czytamy na łamach "The Sun". 

Turystom polecono m.in. przechadzkę po Monciaku, wizytę w Sopockiej Latarni Morskiej czy skorzystanie z lokalnych atrakcji, jak wycieczki łodzią czy nauka sportów wodnych. 

Sopot rajem dla Brytyjczyków

Autorzy artykułu przyznali, że niezwykle przyciągające są dla niech ceny. Wyliczyli, że pobyt w hotelu trzygwiazdkowym można zarezerwować już za 34 funtów za osobę za noc (czyli w przeliczeniu około 175 zł). Z kolei obiekt pięciogwiazdkowy kosztuje "zaledwie" 86 funtów (443 zł) za noc. 

Wyjątkowo atrakcyjne są dla nich również oferty lokalnych restauracji - przekonują, że za posiłek "średniej klasy" zapłacimy około 12 funtów (62 zł) za osobę. Nie zapomnieli także o przystępnym cenowo alkoholu. "Jedzenie i picie też jest tanie, a butelka piwa kosztuje zaledwie jednego funta" - czytamy. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: