Odwiedziła kultowe miejsce w Krakowie. Była w szoku. Nie dotarły tu jeszcze paragony grozy

Powszechnie panująca drożyzna przyprawia o gęsią skórkę turystów w całym kraju. Ci nieustannie dzielą się "paragonami grozy", narzekając na ceny w polskich lokalach. Jednak jak się okazuje, w Polsce wciąż kryje się wiele budżetowych perełek. Nawet w popularnych i dużych miastach, jak np. Kraków.

Polacy z różnych części kraju uwielbiają spędzać urlop w Krakowie. Chętnie udają się na spacer Sukiennicach, robią pamiątkowe zdjęcia ze smokiem wawelskim, wsłuchują się w hejnał pod Bazyliką Mariacką czy zajadają chrupiącymi obwarzankami. Jednak to nie jedyny lokalny przysmak, który tu warto spróbować! Zapiekanki z Okrąglaka stały się pewnego rodzaju symbolem stolicy Małopolski

Zobacz wideo Niskowęglowodanowa LAZANIA ze szpinakiem i serem (szybka)

Zapiekanki z Okrąglaka w Krakowie

Okrąglak to pawilon handlowy na krakowskim Kazimierzu, chętnie odwiedzany przez turystów i mieszkańców, którzy chcą skosztować słynnych zapiekanek. O popularności tego miejsca świadczą nie tylko ogromne kolejki ustawiające się przed okienkami zarówno w ciągu dnia, jak i późnych godzinach wieczornych. Świetnie ukazują to również komentarze internautów w Google. 

Okrąglak zdobył ocenę 4,6 oraz ponad 4,7 tys. opinii. Użytkownicy zwracają na niezwykłą atmosferę, smak zapiekanek, a także duży wybór - głodomorzy mogą wybierać tu spośród kilkudziesięciu pozycji. "Kultowe miejsce na mapie Krakowa" - pisał jeden z internautów. 

Najlepsze zapiekanki, jakie jadłem w Polsce. Oczywiście różne okienka mają różną jakość, ale naprawdę da się wybrać coś pysznego dla siebie

 - czytamy. 

Krakowianie i turyści kochają tu przychodzić 

Na czym polega fenomen tego miejsca? Postanowiła sprawdzić to dziennikarka serwisu turysci.pl, Marlena Kaczmarek. Jak się okazało, te popularne przysmaki na Kazimierzu są na każdą kieszeń. 

Odwiedziłam okrąglak, by sprawdzić ceny oferowanych zapiekanek. Na miejscu bardzo pozytywnie się zaskoczyłam

- napisała w artykule. 

Ceny zależą od okienka, do którego się udamy oraz od liczby wybranych dodatków. Jednak najtańsze zapiekanki (z serem i pieczarkami) zaczynają się już od... 11 zł. Najdroższe propozycje (np. mięsna z serem, pieczarkami, wołowiną, boczkiem, kiełbasą i czerwoną cebulą) wahają się w granicach od 20 do 24 zł. "Mimo dużej popularności, zapiekanek nie dosięgnęły jeszcze słynne na cały kraj paragony grozy" - podsumowała Kaczmarek. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: