Planujesz wycieczkę w Tatry? TPN informuje o zmianach na szlaku. "Utrudnienia spowodowane remontem"

Dla górskich miłośników i nowicjuszy, którzy postanowili się przełamać do pieszej wędrówki mamy niestety złą informację. Popularny szlak w Tatrach został zamknięty. Tatrzański Park Narodowy w komunikacje poinformował o utrudnieniach. Turyści muszą liczyć się od teraz z kolejkami, a nawet momentami "korkami na szlaku".

Wakacje w górach to marzenie nie jednego turysty, niestety ów sposób na rekreację z roku na rok zyskuje coraz większą popularność, czego skutkiem są ogromne kolejki, tłumy na szlakach i ruch nie mniejszy niż w niejednej galerii handlowej. Niestety remonty w tym nie pomagają - chociaż jak wiadomo, są po to, by ułatwić trasy i zadbać o bezpieczeństwo piechurów. TPN ogłosił zmiany w ruchu na jednym z popularniejszych odcinków w Tatrach. 

Turysto, szykują się zmiany na tatrzańskim szlaku! Przed wyruszeniem, sprawdź

Jak co roku tatrzańskie szlaki przeżywają oblężenie. Perełką jest kultowe już Morskie Oko, trasa nad zjawiskowy wodospad Siklawa czy Przełęcz między Kopami - Hala Gąsienicowa. Niestety odcinek wymieniony na końcu niebawem nie będzie już tak oczywisty do przekroczenia, a wszystko przez sezonowe remonty, o których informuje Tatrzański Park Narodowy na Facebooku. 

W mediach społecznościowych TPN możemy przeczytać, że we wtorek 25 lipca ruszyły pracę na jednym z popularniejszych odcinków w Tatrach. Nie jest to wymarzona informacja dla turystów, jednak mimo to planując wyprawę w te rejony, warto zapoznać się z najnowszymi informacjami, by na miejscu uniknąć nieporozumień i rozczarowania. 

Zobacz wideo Bożek: Sam widziałem jak ludzie w Tatrzańskim Parku Narodowym dokarmiali zwierzęta. Coś nieprawdopodobnego

W Tatrach rusza remont popularnej trasy Przełęcz między Kopami - Hala Gąsienicowa

Tatrzański Park Narodowy na Facebooku zamieścił informację ostrzegającą turystów przed ruszającymi remontami. Jak czytamy w poście: "Od wtorku 25 lipca do odwołania na odcinku szlaku turystycznego Przełęcz między Kopami - Hala Gąsienicowa będą występowały utrudnienia spowodowane remontem szlaku. Prosimy o zachowanie ostrożności oraz stosowanie się do poleceń służb terenowych. Dziękujemy za wsparcie naszych działań." Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Warto pamiętać, że trasa to także fragment szlaku, którym możemy dotrzeć m.in. do słynnego Schroniska PTTK Murowaniec (1505 m n.p.m.) czy też nad Czarny Staw Gąsienicowy. Dla wszystkich, którzy planowali wędrówkę, zaczynając od tej strony, zaleca się sprawdzanie komunikatów, a najlepiej małą zmianę w trasie. Hala Gąsienicowa to perełka, którą często wybiera wielu turystów - nie ma w tym nic dziwnego - to piękne miejsce, a do tego idealny początek na nieco bardziej zaawansowaną przygodę w górach. Na stosunkowo niedużym dystansie pokonujemy bowiem znaczną różnicę wzniesień, co dla niewprawionego turysty może być sporym wysiłkiem, a to wszystko dla bajkowych widoków. 

To kolejny remont, jaki prowadzony jest w te wakacje w Tatrach. Cały czas zamknięty jest czerwono znakowany szlak na odcinku Skrajny Granat - Krzyżne (w obu kierunkach). Jak donosi TPN, tam prowadzona jest wymiana sztucznych ułatwień. 

Więcej o: