We Władysławowie na plaży można potknąć się o parawany. Nie uwierzysz, jak jest kilka kilometrów dalej [KAMERKI]

Władysławowo od lat jest popularnym punktem na wakacyjnej mapie Polski. Nic więc dziwnego, że latem nie brakuje chętnych, by spędzić czas na plaży. Są takie momenty, gdy można niemal potknąć się o leżących urlopowiczów. Sprawdziliśmy - zaledwie kilka kilometrów dalej można poczuć się jak na prywatnej plaży! Tam nie uświadczysz tłumów.

Masz dość gniecenia się na plaży i towarzystwa innych urlopowiczów? Jeśli twoją wakacyjną przystanią jest Władysławowo, musisz liczyć się z tym, że są dni, gdy nad morzem zamiast piasku widać tylko ręczniki lub koce innych ludzi, a między parawanami trzeba robić slalom. Nawet w stosunkowo wietrzny dzień, chętnych do plażowania nie brakuje. Ale jest jedno miejsce - i to nieopodal Władysławowa, gdzie tłumów naprawdę można uniknąć.

Zobacz wideo Prąd rozrywający wciąga w głąb morza. Bądź uważny, gdy jesteś na plaży

Władysławowo na kamerkach. Chętnych na "plażing" jest sporo

Sprawdziliśmy na kamerkach - w poniedziałek, 24 lipca 2023 r. turyści chętnie zawitali na plażę we Władysławowie. Parawanów nie brakuje, a pierwsza linia brzegowa była zajęta już od godzin porannych. Choć wieje, urlopowicze korzystają ze stosunkowo bezchmurnego nieba i białej flagi, powiewającej nad budką ratownika. W weekendy miłośników plażowania nad Bałtykiem jest znacznie więcej, więc poniedziałkowe popołudnie można i tak uznać za stosunkowo spokojne. 

Turyści we Władysławowie - kamerka, 24.07.2023Turyści we Władysławowie - kamerka, 24.07.2023 https://nadmorski24.pl/kamery/41-wladyslawowo-plaza-wladyslawowo

Jastrzębia Góra - tutaj nie uświadczysz wielu turystów

Jeśli wolisz miejsce bardziej bezludne, gdzie nie musisz potykać się o parawany, czy obawiać się, że ktoś nasypie ci piasek do oczu przechodząc obok ręcznika, znajdziesz je zaledwie osiem kilometrów na zachód od Władysławowa. Sprawdziliśmy na kamerce, jak wygląda w poniedziałek, 24 lipca plaża w Jastrzębiej Górze i oniemieliśmy z zachwytu.

Turyści w Jastrzębiej Górze - kamerka, 24.07.2023Turyści w Jastrzębiej Górze - kamerka, 24.07.2023 https://nadmorski24.pl/kamery/22-jastrzebia-gora-plaza-jastrzebia-gora

Plaża w Jastrzębiej Górze jest zdecydowanie szersza od tej we Władysławowie. Ale to nie jedyne, co ją wyróżnia. Tutaj niemal nie ma ludzi! Patrząc na kamerkę, można doliczyć się zaledwie kilku parawanów, a miłośnicy odpoczynku w pierwszej linii brzegowej zdecydowanie znajdą miejsce dla siebie. I pomyśleć, że to miejsce dzieli od popularnego kurortu niecałe 20 minut jazdy samochodem. 

Chłapowo - szeroka plaża, a urlopowiczów jak na lekarstwo

Zerknęliśmy na kamerkach także na inne kurorty nadmorskie w pobliżu Władysławowa. Chłapowo od popularnej miejscowości dzielą zaledwie trzy kilometry - można więc przejść do miasteczka na spacer i to brzegiem morza. Tym bardziej że na szerokiej plaży w tym miejscu nie uświadczymy zbyt wielu odpoczywających. 

Plaża w Chłapowie - kamerka, 24.07.2023Plaża w Chłapowie - kamerka, 24.07.2023 https://nadmorski24.pl/kamery/96-chlapowo-baltyk-z-kempingu-lazurowe-chlapowo

Jeśli wolisz urlop w miejscu, gdzie jest spokojnie - miejscowości dookoła Władysławowa sprawdzą się lepiej. Są jednak tacy, który doceniają gwar i wolą przebywać wśród innych ludzi, zamiast w samotności - i  dla nich ten popularny wakacyjny kurort będzie doskonałym rozwiązaniem. Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: