Przewróciła kościelnego z tacą, a księdzu wyrwała mikrofon. Miała do przekazania "ważną" wiadomość

To zdarzenie na długo zapadnie w pamięć zarówno wiernych, jak i internautów. Do kościoła w Kiekrzu, w województwie wielkopolskim, wtargnęła kobieta. Nie była jednak spóźnioną na mszę chrześcijanką. Rozzłoszczona popędziła w stronę ambony pewnym krokiem, by finalnie wyrwać księdzu mikrofon w trakcie kazania i upomnieć wiernych, by przeparkowali swoje auta.

Kiekrz, oddalony zaledwie 12 kilometrów od Poznania, położony jest nad słynnym i lubianym Jeziorem Kierskim. Tam w ciągu lata trudno o kawałek wolnego miejsca na plaży. Okoliczni mieszkańcy, ale również turyści, uwielbiają przyjeżdżać tu nad wodę i spędzać w spokoju wakacyjne weekendy. Nie każdy jednak trzyma emocje na wodzy. Przykładem tego jest kobieta, która zakłóciła przebieg mszy, wparowując bezwstydnie do świątyni, przewracając po drodze kościelnego z tacą. Starszego mężczyznę musiał przebadać po wszystkim kardiolog. Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Ze słońcem nie ma żartów. Jak radzić sobie z upałami?

Przerwała mszę i wyrwała księdzu mikrofon

Msza przebiegała jak zawsze, w ciszy, zadumie i spokoju. Wierni słuchali uważnie kazania, a kościelny ruszył z tacą, chodząc powolnym krokiem między ławkami. Nie zapowiadało się, że za kilka minut uczucie spokoju ustąpi miejsca konsternacji i przerażeniu. To właśnie w trakcie kazania do kościoła wparowała szybkim krokiem kobieta. W żadnym wypadku nie była to pokorna wierna, która nie zdążyła na początek mszy. Rozwścieczona, a według świadków również pijana, kobieta przewróciła kościelnego, który jako starszy człowiek potłukł się wskutek upadku. Zawartość tacy rozsypująca się po podłodze narobiła kolejnego hałasu, ale kobieta już była coraz bliżej ambony. Idąc pewnym krokiem, wyrwała księdzu mikrofon z dłoni i zaczęła przemawiać do zebranych na ławkach wiernych. 

Co tak mocno rozjuszyło kobietę, że postanowiła zakłócić obrządek religijny? Jak się okazuje, komunikatem, który miała do przekazania wiernym, było żądanie przeparkowania aut, które blokują jej pojazd. Wtedy odkryto, że kobieta zaparkowała pod świątynią wbrew jej regulaminowi. Z parkingu korzystać mogą jedynie wierni, którzy uczestniczą w mszy. Okrzyknięta "pijaną plażowiczką" kobieta wyglądała raczej na wczasowiczkę spaloną słońcem, w którym najpewniej odpoczywała cały dzień nad jeziorem. Sprytnie wykombinowała, że parking pod kościołem w gruncie rzeczy nie znajduje się tak daleko atrakcji i chętnie z niego skorzystała. Nie przewidziała jednak, że w trakcie mszy ktoś z wiernych może ją zastawić.

Kościelny pod opieką kardiologa. Kobieta jest poszukiwana

O całej sprawie poinformowana została policja. W najbliższych dniach przesłuchani będą ksiądz oraz kościelny, a być może również wierni, którzy zgodzą się pomóc w poszukiwaniach kobiety. Tej, jak się można domyślić, udało się wymusić przeparkowanie samochodów i uciec z miejsca zdarzenia. 

Sprawa będzie prowadzona pod kątem artykułu 195 Kodeksu Karnego, a więc przeszkadzania w wykonywaniu aktu religijnego. Grozi za to kara grzywny lub do 2 lat więzienia

- przekazał funkcjonariusz policji Maciej Święcichowski w rozmowie z serwisem epoznan.pl. Z kolei do poturbowanego kościelnego przyjechał lokalny kardiolog, który natychmiast przebadał seniora. Mężczyzna mocno przeżył całe zdarzenie, a wierni zmartwili się jego stanem zdrowia. Na całe szczęście nie nabawił się podczas upadku żadnych urazów.

Więcej o: