Tyle trzeba zapłacić za przekąski i napoje na krakowskim Zakrzówku. Cena dużych frytek zwala z nóg

Pod koniec czerwca turyści i mieszkańcy Krakowa zyskali nową atrakcję. Od tego czasu chętnie spędzają upalne dni i relaksują się na kąpielisku w Parku Zakrzówek. Jednak choć wejście jest darmowe, to okazuje się, że ceny niektórych pozycji na miejscu mogą nieźle zaskoczyć.

Ceny w popularnych miejscowościach i atrakcjach turystycznych uderzają po kieszeniach urlopowiczów. Redaktorzy "Gazety Krakowskiej" postanowili sprawdzić, czy sytuacja wygląda podobnie na kąpieliskach na Zakrzówku. Ile pieniędzy muszą przygotować odwiedzający?

Zobacz wideo Grodzenie - fenomen polskiej kultury? Socjolog: Przestrzeń publiczna należy do tego, kto ją zawłaszczy

Pokazali ceny w Parku Zakrzówek

Wypoczynek nad wodą sprzyja apetytowi, dlatego nic dziwnego, że wczasowicze chętnie korzystają z oferty lokali gastronomicznych. Macie ochotę na frytki belgijskie? Za małą porcję na krakowskim Zakrzówku zapłacicie 15 zł, z kolei za nieco większą - 18 zł. Nie brakuje także propozycji dla prawdziwych głodomorów, której cena dosłownie zwala z nóg. Giga porcja to wydatek rzędu 75 zł. Frytki z batatów kosztują 18 zł i 22 zł, a zakręcony ziemniak - 15 zł. 

Potrzebujecie orzeźwienia? Gałka lodów wyniesie was 7 zł, lemoniada i herbata mrożona 14 zł, a piwo bezalkoholowe 18 zł. 

Za kawę zapłacimy od 10 zł (espresso) do 21 zł (grande latte), a za herbatę 11 zł (herbata zimowa - 15 zł), kakao - 14 zł, a czekoladę na gorąco - 15 zł. Zimne napoje są oferowane w cenach 17-19 zł. Mrożone owoce albo cocktaile można smakować za 19 zł

- wymienia "Gazeta Krakowska". 

Nowa atrakcja w Krakowie

Krakowski Zakrzówek, nazywany też "małą Chorwacją" okazał się prawdziwym hitem - początkowo aż zbyt dużym. Na pomostach i basenach pojawiało się aż pięciokrotnie więcej odwiedzających niż pozwalał na to dopuszczalny limit. Zagrożenie bezpieczeństwa i uszkodzenie dwóch basenów sprawiło, że konieczne było wprowadzenie pewnych ograniczeń. Teraz chętni muszą czekać nawet w trzygodzinnych kolejkach. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: