Słońce, plaża i ... renifery. Turysta pokazał niesamowite nagranie z wakacji

O urokliwych plażach Hiszpanii, Francji czy Włoch wiedzą już wszyscy. Jednak mało kto pomyślałby o Norwegii jako miejscu, gdzie wypoczywa się na białym piasku. Turyści, którzy odwiedzili Tromso opublikowali na Instagramie zaskakujące nagranie.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

Tromso to siódme pod względem wielkości miasto Norwegii, położone na wyspie Tromsoya. Pomimo tego, że znajduje się 350 km za kołem polarnym, panuje tam łagodny klimat. Przekonała się o tym para turystów, która zwiedzając miasto, miała okazję również wypocząć na plaży. Nagranie, które opublikowali na Instagramie, zachwyciło użytkowników aplikacji. "Czekajcie... naprawdę w Norwegii jest lato?" - dziwili się w komentarzach.

Zobacz wideo Dramat Magdaleny Antosiewicz. Przez inflację nie pojedzie na wakacje

Plażowanie z reniferami w Tromso

Choć autorzy nagrania nie podali swojej dokładnej lokalizacji, można podejrzewać, że scena rozegrała się na plaży południowej w Tromso. Na początku filmiku widzimy, jak turyści idą ścieżką prowadzącą przez niewielką polanę, żeby dostać się na plażę. Gdy są już na miejscu, okazuje się, że wita ich nie tylko krystalicznie czysta woda i biały piasek, ale również stado reniferów. 

 

Zwierzęta zupełnie nie boją się wypoczywających obok ludzi i swobodnie przebywają nad wodą. Jak podkreśliła w komentarzach para podróżników, wówczas temperatura wynosiła około 23 stopni. Woda jednak była zimna i tylko miejscowi byli na tyle odważni, żeby się w niej zanurzyć. 

"Planeta nie należy tylko do nas"

W komentarzach pod nagraniem wypowiedziały się osoby z różnych części świata. "W Brazylii na plaży spotkalibyście kapibary", "W Asturii można spotkać lisy, wilki, jelenie i sarny", "Planeta nie należy tylko do nas dlatego, że zostaliśmy podzieleni na narody i państwa, ptaki, owady, zwierzęta, one współistnieją z nami" - czytamy wypowiedzi internautów. 

Więcej o: