Wakacje tam to marzenie wielu Polaków. Rajskie otoczenie kusi słońcem i krystaliczną wodą

Nie masz jeszcze pomysłu na wakacje? Malediwy przyciągają turystów ze wszystkich stron świata. Wypoczynek na tych rajskich wyspach jest obecnie swego rodzaju symbolem luksusu. Aby spędzić tam urlop, trzeba wydać niemałą sumę pieniędzy.

Malediwy to archipelag ponad tysiąca wysp na Oceanie Indyjskim. Słyną one z niesamowitego piękna, rajskich plaż, białego piasku i turkusowej wody. Od stałego lądu dzieli je pół tysiąca kilometrów. To idealne miejsce dla każdego, kto ceni relaks nad wodą i kontakt z naturą. Dlaczego warto spędzić tam urop?

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Wakacje na Malediwach kuszą turkusową wodą i białym piaskiem

Turyści przybywają na Malediwy, aby cieszyć się szerokimi plażami z białym piaskiem, turkusową wodą oraz egzotyczną roślinnością, jaka znajduje się na wyspach. Wszechobecne palmy kokosowe i krystaliczna woda tworzą wyjątkowo malowniczy krajobraz. Wakacje w takich warunkach to tylko błogi relaks. Malediwy odwiedza najwięcej turystów, od listopada do kwietnia - w tym czasie trwa pora sucha i ryzyko opadów jest najmniejsze. 

Na Malediwach turyści ciszę i spokój mają gwarantowane

Co ciekawe, na malediwskich wyspach obowiązuje zakaz hałasowania. Jedyne, co może zakłócić relaks na plaży to szum oceanu i odgłosy lokalnej flory i fauny. Warto dodać, że życie na Malediwach toczy się powoli, a turyści nie znajdą tam tłumów. Na wyspach obowiązują limity osób, dzięki czemu wypoczynek jest komfortowy i pozbawiony harmidru. Z tego powodu Malediwy przyciągają tych, którzy pragną odpoczynku z dala od zgiełku miasta

Wypoczynek w egzotycznych krajach wiąże się ze sporymi wydatkami. W tym roku biura turystyczne oferujące wakacje na rajskich Malediwach podają kwoty zaczynające się od około siedmiu tysięcy złotych za siedmiodniowe wczasy dla jednej osoby. Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: