Dwugodzinna ewakuacja lotniska w Łodzi. W łazience znaleziono tajemniczą walizkę

Tłumy podróżnych ewakuowano w czwartek, 13 lipca z Portu Lotniczego Łódź. Wszystko przez tajemniczy bagaż pozostawiony w toalecie. Na miejsce natychmiast wezwano odpowiednie służby. Po jakimś czasie na miejsce zdarzenia wróciła właścicielka walizki. Jej tłumaczenie było absurdalne.

Podróż samolotem sama w sobie jest dla niektórych wystarczająco stresująca. Sytuacja się pogarsza, kiedy nagle słyszymy syrenę alarmową i jesteśmy zmuszeni do ewakuacji. Podobne przeżycia może opisać tłum ludzi, który przez dwie godziny koczował pod lotniskiem w Łodzi. Przyczyną całego zamieszania był bagaż zostawiony przez pewną kobietę.

Zobacz wideo Kiedy przysługuje nam zwrot kosztów, a kiedy odszkodowanie od przewoźnika? Ekspertka wyjaśnia

Lotnisko w Łodzi sparaliżowane dwugodzinnym alarmem

W czwartek wczesnym popołudniem w toalecie Portu Lotniczego Łódź znaleziono porzucony bagaż. W pobliżu nie było jej właściciela. Błyskawicznie wszczęto alarm. Ewakuowano przebywających na terenie lotniska podróżujących oraz pracowników. Na miejsce wezwano pirotechników ze Straży Granicznej, którzy swoją siedzibę mają właśnie na łódzkim lotnisku.

"Na lotniskach bagaż pozostawiony bez opieki traktowany jest jako potencjalne zagrożenie", twierdzi biuro prasowe lotniska w Łodzi. Zwyczajową procedurą w takiej sytuacji jest zdetonowanie przez robota pirotechnicznego podejrzanego obiektu. W tym wypadku jednak nie doszło do ostateczności. Monitoring wykazał, że właścicielką feralnej walizki była kobieta, która wkrótce potem wróciła po swój bagaż. Jej tłumaczenia jednak brzmiały nieprawdopodobnie.

Turystka twierdziła, że "miała sprawę do załatwienia"

Kobieta przyznała, że ukryła bagaż w toalecie, ponieważ tak było jej wygodniej. "Tłumaczyła, że ukryła walizkę w toalecie, ponieważ przed podróżą miała sprawę do załatwienia w centrum Łodzi i nie chciała jechać z bagażem", czytamy w komunikacie Portu Lotniczego Łódź. 

Lokalny portal Dziennik Łódzki dotarł do informacji o tożsamości kobiety. Dagmara Bielec, rzeczniczka Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, zdradziła, że była to 60-letnia obywatelka Ukrainy, która swoje nieodpowiedzialne poczynania tłumaczyła brakiem znajomości komunikatów w języku polskim o niepozostawianiu bagażu. Ukarano ją mandatem w wysokości 500 zł, po czym pozwolono jej kontynuować zaplanowaną podróż lotniczą. Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o: