Zmiana w rozkładzie lotów Ryanaira. Przewoźnik ogłosił ograniczenie niektórych połączeń

Tanie linie lotnicze cieszą się dużym zainteresowaniem, jednak Ryanair ogłosił kilka dni temu, że część lotów zostanie zlikwidowana. Chodzi o zimowy plan przewoźnika, z którego usunięto niektóre połączenia. Sprawdzamy, co zmieni się w nadchodzącym czasie.
Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Ryanair jest jedną z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych przez Polaków firm przewozowych w zakresie transportu lotniczego. Tanie loty pozwalają na realizację wakacyjnych marzeń oraz umożliwiają załatwianie wszelkiego rodzaju spraw o charakterze biznesowym. Okazuje się jednak, że zimowy rozkład lotów będzie nieco okrojony. Gdzie nie polecisz? Największe zmiany przewidziane są w zakresie połączeń krajowych.

Zimowy rozkład lotów Ryanaira. Przewoźnik ogłosił zmiany!

Każdy, kto korzysta z tanich linii lotniczych, częściej niż podczas wakacji wie, że rozkład poszczególnych połączeń może ulec zmianie. Część lotów jest typowo sezonową ofertą, zatem nic dziwnego, że kiedy po wakacjach ruch sporo się zmniejsza, przewoźnicy decydują się na konkretne kroki i ograniczenia. Przykładem jest Ryanair, który kilka dni temu ogłosił zimowe plany, a w nich rezygnację z niektórych tras.

Pod koniec października nie polecisz z irlandzkim przewoźnikiem z Krakowa i Wrocławia na port lotniczy w Szymanach w województwie warmińsko-mazurskim. Jak informuje portal fly4free.pl, dostępne do tej pory dwie trasy z Goleniowa do Krakowa, które cieszyły się dużym zainteresowaniem, również znikną z zimowej oferty. Kolejny raz nie polecisz także z Goleniowa na warszawskie lotnisko Modlin. Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Nowa trasa i mniej lotów nad morze. Zmiany w rozkładzie Ryanaira

Poza ograniczeniami są także dobre informacje. Korzystając z usług Ryanaira, zimą polecisz z Łodzi do Malagi, z Krakowa na Fuerteventurę, z Poznania do Rzymu i Lizbony oraz z Wrocławia do Rzymu. Niestety duże cięcia objęły trasę z Krakowa do Gdańska. Choć w sezonie letnim tego typu połączenie jest realizowane każdego dnia, to od listopada polecisz jedynie w piątki i niedziele, czyli zaledwie dwa razy w tygodniu.

Połączenie z Wrocławia do Gdańska również zostanie zredukowane do trzech lotów tygodniowo. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku lotów z Poznania do Krakowa, Ryanair zrealizuje wyłącznie trzy rejsy w tygodniu. Warto dodać, że inni przewoźnicy także oferują loty krajowe. Na polskich trasach lata m.in. LOT.

Więcej o: