Prześcieradło z gumką i wiadro z wodą. Te triki musisz znać przed kolejną wyprawą na plażę [WIDEO]

Uspokajający szum fal, rozgrzany piasek i ciepłe promienie słoneczne - wypoczynek nad morzem to doskonały sposób na podładowanie baterii. Choć sceneria bez wątpienia sprzyja wypoczynkowi, to niektóre sytuacje mogą skutecznie popsuć nam humor. Aby temu zapobiec, warto poznać najprzydatniejsze triki zaprawionych w boju plażowiczów.

Wszechobecny piasek czy kradzieże mogą uprzykrzyć wypoczynek na plaży. Dlatego tak wielu doświadczonych plażowiczów zaczęło opracowywać kreatywne metody na uprzyjemnienie pobytu. Całe szczęście trikami chętnie dzielą się z innymi w mediach społecznościowych. Oto najprzydatniejsze z nich. 

Zobacz wideo Sprytna wyprawa na plażę, czyli zrób sobie torbę, grilla i wkłady do lodówki, a potem ukryj cenne rzeczy!

Te triki plażowe warto znać

Swoimi ulubionymi trikami podzieliła się m.in. Shannon Doherty - mama czwórki dzieci i tiktokerka, którą obserwuje już ponad 2 mln użytkowników. Na jednym z nagrań pokazała, że jeśli jedziecie nad morze samochodem, warto zabrać ze sobą plastikowy kosz z otworami. Wystarczy włożyć koce do środka przed opuszczeniem plaży i wstrząsnąć, a przedmiot zadziała jak sitko. 

Relaksujecie się na ręczniku, a wiatr nieustannie przenosi piasek na wasz ręcznik? Nieocenione w tym przypadku może okazać się prześcieradło z gumką. Rozłóżcie je na wewnętrzną stroną do góry, a w rogach rozstawcie cięższe przedmioty, takie jak torby czy plecaki. Dzięki temu zmniejszycie prawdopodobieństwo zabrudzenia miejsca wypoczynku. 

Wiadro z wodą na plaży 

Kąpiel w morzu bywa niezwykle relaksująca, jednak kiedy wracamy na brzeg, nasze stopy stają się magnesem na piasek. Dobrym pomysłem jest więc położenie obok ręcznika wiadra z wodą, które pozwoli wam na opłukanie przed wejściem na ręcznik plażowy lub prześcieradło. 

W mediach społecznościowych możemy znaleźć również skuteczne sposoby na ochronę przed złodziejami. Wystarczy, że schowacie cenne przedmioty w niepozorne miejsca. Szczególnie poleca się wykorzystanie do tego pojemników po balsamach... lub dziecięcych pieluszek. Warto zaopatrzyć się także w wodoodporne etui na szyje, dzięki któremu możemy zabrać telefon ze sobą do wody. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: