Znasz to miasto? Ta maleńka stolica urzeka nietypowym pięknem. Koniecznie zaplanuj wyjazd w te strony

Planując wakacje, najczęściej bierzesz pod uwagę miejsca łatwo dostępne. W grę wchodzi wyjazd do Hiszpanii, Grecji, Włoch, czy Chorwacji. Jest jednak pewne piękne miejsce, o którym niewiele się mówi, a które ma wiele do zaoferowania. Gdzie jest Valletta?
Zobacz wideo Sprytna wyprawa na plażę, czyli zrób sobie torbę, grilla i wkłady do lodówki, a potem ukryj cenne rzeczy

Valletta, to maleńka stolica Malty. Brzmi ciekawie prawda? Zwłaszcza że samej wyspie mówi się sporo, a o tym miasteczku niewiele. Dlatego jeśli nie masz jeszcze planów na wakacje, lub szukasz ciekawego kierunku, koniecznie zapisz tę lokalizację i udaj się tam nawet jesienią.

Valletta, niewielka stolica z ogromnym potencjałem

Myśląc o Malcie, do głowy przychodzą obrazki pięknej piaszczystej plaży i piękna roślinność. Ta wyspa jednak ma do zaoferowania znacznie więcej. Valletta, która jest stolicą kraju południowej Europy, zauroczy każdego, kto choć raz zdecyduje się ją odwiedzić. Nie każdy wie, że miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Atutem Valletty jest jej skromna wielkość oraz przepiękna architektura. Chwilami możesz poczuć się jak we Włoszech, choć zdecydowanie nie ma tam takich tłumów jak w Rzymie.

 

Jeśli kochasz słońce, to stolica Malty będzie wymarzonym miejscem do odpoczynku. To właśnie tutaj ciepłe promienie i idealna pogoda są przez 300 dni w roku. Miasto za dnia tętni życiem, ale gdy udasz się na romantyczny wieczorny spacer, to wokół będzie cisza i przepiękne widoki. Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Przepiękna stolica Malty, czyli co warto zobaczyć

Wyjeżdżając do Valletty, nie musisz szukać atrakcji, one same cię znajdą. Będąc tam, nie można się nudzić, zapomnij o samochodach czy komunikacji miejskiej. Piesze wędrówki zapierają dech w piersiach, a na trasie spotkasz urocze zakątki. Nie zapominaj, że jak przystało na miasteczko, wokół jest pełno restauracji i urokliwych knajpek, gdzie po zwiedzaniu spróbujesz lokalnych przysmaków. Polecamy zapisać kilka lokalizacji wartych podziwiania.

 
  • Górne ogrody Barrakka,
  • Dolne ogrody Barrakka,
  • Muzeum Archeologiczne w Valletcie,
  • Fontanna Trytona w Valletcie,
  • Bazylika Matki Bożej z Góry Karmel w Valletcie,
  • Narodowe Muzeum Wojny w Valletcie,
  • Pomnik Siege Bell War Memorial,
  • Brama Miejska w Valletcie.
Więcej o: