Temperatura w Bułgarii. W sezonie możemy liczyć na gorące wakacje, jednak miejscami także na chłodną kąpiel

Wybierasz się na urlop do słoneczniej Bułgarii? Wakacyjna mekka Polaków potrafi zaskoczyć temperaturami - warto więc zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze rzeczy i przygotować na prawdziwy upał! Ukojenie kąpielą w morzu może okazać się jednak sporym zaskoczeniem - w wielu miejscach ta przypomina bardziej klimat rodem znad Bałtyku.

Wakacje w Bułgarii to dla wielu Polaków coroczny kierunek. Dobrze rozeznani turyści, doskonale jednak wiedzą, jak istotne jest wcześniejsze przejrzenie pogody - to nie tylko pozwoli uniknąć chmur i deszczu na urlopie, ale także uniknąć jednej ważnej rzeczy. Mowa tu o chłodnej wodzie, która potrafi zniweczyć wymarzone dni wolne. 

Pogoda i temperatura w Bułgarii. Gorące lato 2023 r. jest gwarantowane 

Jednym z chętnie wybieranych przez Polaków kierunków na wakacje jest od lat słoneczna Bułgaria. Kraj nie tylko kusi niskimi cenami, piaszczystym wybrzeżem i ciekawymi atrakcjami, ale także upalnymi dniami, które są synonimem udanych wakacji. Jak się jednak okazuje, warto przejrzeć prognozy pogody jeszcze przed wyjazdem - wówczas unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek i odpowiednio zaplanujemy urlop. Przy okazji nabędziemy też kilka plażowych atrybutów, bez których będzie tam ciężko wytrzymać. 

Bułgarskie lato rozpoczyna się w połowie czerwca – słupki rtęci pokazują wówczas temperatury powyżej 30 st. C. Najgorętszymi miesiącami są lipiec i sierpień. Wówczas wczasowicze mogą liczyć na najlepsze warunki - o ile marzą o mocnym słońcu, ciepłym powietrzu i bezchmurnym niebie. Warto dodać, że często temperatury w szczycie sezonu sięgają tam nawet 40 st. C, co znajdzie wielu zwolenników, ale i zachęci innych do rezerwacji hotelu w nieco późniejszym, chłodniejszym terminie. Na szczęście bryza wiejąca znad Morza Czarnego łagodzi nieco upał.

Zobacz wideo Kunz: Chęć podróżowania jest tak duża, że naprawdę duże lotniska korkują się

Temperatura wody w Bułgarii. Czasami może być gorzej niż w Bałtyku!

Wakacyjny wyjazd do Bułgarii w lipcu czy sierpniu powinien być, zostać zatem odpowiednio przygotowany. Absolutny must have to krem z filtrem, nakrycie głowy, picie sporej ilości wody, kosmetyki na poparzenia słoneczne. To pomoże nam uniknąć spalonej skóry i cieszyć się piękną opalenizną, zdrowiem oraz z pewnością świetnym samopoczuciem. Jak informuje biuro podróży r.pl/blog, w lipcu średnia temperatura wynosi 23,5 st. C, minimalna zaledwie 19,5 st. C, maksymalna z kolei to 27,3 st.C. Opady są nikłe, a suma dni deszczowych to statystycznie pięć. 

Temperatura wody jednak nieco się różni i momentami prezentuje się odrobinę gorzej. Jesienią dni stają się coraz krótsze, ale szczególnie wrzesień i październik, są jeszcze całkiem ciepłe i przyjemne - panuje około 26 stopni. Fani wodnych kąpieli czy wszelakich sportów powinni rozważać wakacje w Bułgarii w okresie od czerwca do końca września - wtedy temperatura w morzu sięga od 21 stopni do nawet 25 st. C. Kluczem do sukcesu jest jednak odpowiednia pora - będąc nieco później, czyli w październiku, możemy się naprawdę rozczarować - wówczas temperatura wody waha się od 17 do 18 stopni C. Zimą jest znacznie gorzej - już od listopada czeka nas iście bałtycki klimat i jedyne 13 st. C. 

Więcej o: