Nagrał filmik w sanatorium. "Jakby tak luksusowo"

Ciechocinek od lat zajmuje pierwsze miejsce na mapie polskich uzdrowisk. Kuracjusze z całego kraju doceniają klimat i jakość tamtejszych sanatoriów. Ostatnio pan Michał opublikował na TikToku nagranie przedstawiające wnętrze jednej z placówek. "Jakby tak luksusowo" - zachwycają się internauci.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

Uzdrowisko od wielu lat przyciąga kuracjuszy, którzy chcą leczyć m.in. choroby układu oddechowego, krążenia, nerwowego, narządów ruchu czy reumatyczne. Pan Michał wybrał kurację w  22. Szpitalu Wojskowym Rehabilitacyjno Uzdrowiskowym. Na nagraniu, które opublikował na TikToku, pokazał, co placówka ma do zaoferowania kuracjuszom. "Przepiękny, czysty zadbany. Sale zabiegowe są w innym budynku, łączony jest łącznikiem z pierwszego piętra" - zachwycał się. Dodał też, że na miejscu znajduje się 20-metrowy basen. 

Zobacz wideo Halinka i Jadzia z "Sanatorium miłości" poróżniły się. Manowska jest w szoku

Pokazał filmik z sanatorium

Nowoczesny kompleks basenowy to tylko jedno z wielu udogodnień, jakie placówka ma dla kuracjuszy. Na miejscu znajduje się też komora hiperbaryczna, kriokomora i nowoczesne laboratorium. "Wykonujemy ponad 70 - rodzajów zabiegów z zakresu kinezyterapii, balneoterapii, hydroterapii, fizykoterapii, inhalacji i masażu" - czytamy na stronie. Placówka chwali się też, że dziennie przyjmuje 500 pacjentów. W komentarzach pod nagraniem nie brakowało zachwytów. "Jeszcze dla wojskowych, to nie dziwota, że wystrzałowo", "No elegancko", "Jakby luksusowo", "Wrócisz jak młody Bóg" - czytamy.

Jak wybrać sanatorium?

Na terenie Polski znajduje się 46 miejscowości uzdrowiskowych, a każde uzdrowisko ma inny profil leczniczy. Miejsce, które wybrał pacjent po zawale serca, może okazać się nieodpowiednie dla osób z chorobami ortopedycznymi. Przed podjęciem decyzji warto więc dokładnie zapoznać się z ofertą sanatoriów i sprawdzić, czy możemy w nich wyleczyć nasze dolegliwości.

"Uzdrowiska nadmorskie i górskie posiadają klimat silnie bodźcowy, natomiast podgórskie i nizinne słabiej pobudzają nasz układ nerwowy. Uzdrowiska dysponują różnorodnymi naturalnymi wodami leczniczymi lub peloidami, co także ma znaczenie przy wyborze uzdrowiska" - wyjaśniał naczelny lekarz uzdrowiska w Kołobrzegu, Dąbkach i Połczynie-Zdroju, Daniel Kołodziejczyk w rozmowie z "Faktem". 

Więcej o: