Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.
Uzdrowisko od wielu lat przyciąga kuracjuszy, którzy chcą leczyć m.in. choroby układu oddechowego, krążenia, nerwowego, narządów ruchu czy reumatyczne. Pan Michał wybrał kurację w 22. Szpitalu Wojskowym Rehabilitacyjno Uzdrowiskowym. Na nagraniu, które opublikował na TikToku, pokazał, co placówka ma do zaoferowania kuracjuszom. "Przepiękny, czysty zadbany. Sale zabiegowe są w innym budynku, łączony jest łącznikiem z pierwszego piętra" - zachwycał się. Dodał też, że na miejscu znajduje się 20-metrowy basen.
Nowoczesny kompleks basenowy to tylko jedno z wielu udogodnień, jakie placówka ma dla kuracjuszy. Na miejscu znajduje się też komora hiperbaryczna, kriokomora i nowoczesne laboratorium. "Wykonujemy ponad 70 - rodzajów zabiegów z zakresu kinezyterapii, balneoterapii, hydroterapii, fizykoterapii, inhalacji i masażu" - czytamy na stronie. Placówka chwali się też, że dziennie przyjmuje 500 pacjentów. W komentarzach pod nagraniem nie brakowało zachwytów. "Jeszcze dla wojskowych, to nie dziwota, że wystrzałowo", "No elegancko", "Jakby luksusowo", "Wrócisz jak młody Bóg" - czytamy.
Na terenie Polski znajduje się 46 miejscowości uzdrowiskowych, a każde uzdrowisko ma inny profil leczniczy. Miejsce, które wybrał pacjent po zawale serca, może okazać się nieodpowiednie dla osób z chorobami ortopedycznymi. Przed podjęciem decyzji warto więc dokładnie zapoznać się z ofertą sanatoriów i sprawdzić, czy możemy w nich wyleczyć nasze dolegliwości.
"Uzdrowiska nadmorskie i górskie posiadają klimat silnie bodźcowy, natomiast podgórskie i nizinne słabiej pobudzają nasz układ nerwowy. Uzdrowiska dysponują różnorodnymi naturalnymi wodami leczniczymi lub peloidami, co także ma znaczenie przy wyborze uzdrowiska" - wyjaśniał naczelny lekarz uzdrowiska w Kołobrzegu, Dąbkach i Połczynie-Zdroju, Daniel Kołodziejczyk w rozmowie z "Faktem".