"Pływające miasto" wkrótce przyjmie pasażerów. Największy wycieczkowiec na świecie gotowy do pierwszego rejsu

Park z tysiącem prawdziwych roślin, blisko 40 pubów, restauracji i lokali rozrywkowych, liczne baseny i zjeżdżalnie, 2805 mieszkań z widokiem na ocean. Brzmi jak broszura reklamowa malowniczej, turystycznej miejscowości nad wodą? Nic z tych rzeczy! Choć rzeczywiście można powiedzieć, że mamy tu do czynienia dosłownie z "miastem" unoszącym się na wodzie. Chodzi o największy statek wycieczkowy świata - Icon of the Seas.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Dlaczego upieramy się, by przewozić towary statkami?

Nazywany "architektonicznym cudem" i "morskim miastem" olbrzym liczy sobie 365 metrów długości i waży 250 tysięcy ton. Icon of the Seas to prawdziwy kamień milowy w morskiej turystyce, a jego powstanie jest inicjatywą firmy Royal Caribbean. Ten imponujący statek pasażerski został wykonany w fińskiej stoczni Meyer Turku. Tam też przeszedł całą serię testów i prób, będących warunkiem jego przyszłego użytkowania.

Budowa "pływającego miasta" ruszyła w kwietniu 2022 roku. Co zawiera ten wyjątkowy obiekt? Przede wszystkim, na statku jest aż dwadzieścia pokładów! 2805 kabin mieszkalnych, siedem basenów i zjeżdżalni wodnych. Oprócz tego oferuje też 40 różnych barów, restauracji i lokali.

W dodatku będąc na statku możemy zrobić sobie wycieczkę do znajdującego się tam parku, obrośniętego prawdziwą roślinnością. Będzie można skorzystać również skorzystać z basenu bez krawędzi i, oczywiście, baru w basenie.

"Pływające miasto" ukończone. Największy statek wycieczkowy świata czeka na pierwszy rejs z pasażerami

Projektujący pomyśleli również o tym, by wyposażyć ponad 70 procent kabin w prywatne balkony, z których rozciągać się będzie zapierający dech w piersiach widok na morski bezkres oraz wschody i zachody słońca.

Są też różne typy kabin, ale ponad 80 procent pomieści trzy lub więcej osób. Wycieczkowiec będzie odbywać siedmionocne rejsy po Karaibach. Na statku będzie mogło przebywać jednocześnie 8 tysięcy osób, w tym 5,6 tys. pasażerów i 2,3 tys. członków załogi pokładowej. 

Już niedługo Icon of the Seas przyjmie pierwszych gości i wypłynie na pierwszy, oficjalny rejs z turystami na wszystkich dwudziestu pokładach. Jak poinformowała firma Royal Carribean, statek pomyślnie odbył już nieoficjalny kurs na otwartym oceanie. Brało w nim udział około dwóch tysięcy specjalistów zaangażowanych w jego powstanie. Dotychczas wszelkie testy także wypadły pomyślnie, a przed statkiem pozostała jeszcze jedna próba na otwartych wodach.

Dla turystów zaś, Icon of the Seas otworzy się w styczniu 2024 roku. Wtedy planowane jest jego wypłynięcie z przystani w Miami. Rejs inauguracyjny odbędzie się dokładnie 27 stycznia 2024 roku. Do końca kwietnia 2025 roku łódź będzie stacjonować w porcie w Miami. 

Źródło: fly4free.pl

Więcej o: