Tego lata koniecznie odwiedź te miejsca. Opublikowano listę najlepszych atrakcji turystycznych na świecie [RANKING]

Ranking najlepszych atrakcji turystycznych to ogromne ułatwienie dla osób planujących podróż. Stworzono go na podstawie ocen użytkowników w jednym z popularnych agregatorów opinii TripAdvisor. Każda opinia wystawiona na platformie od maja 2022 do kwietnia 2023 była liczona w zestawieniu. Wyniki końcowe nikogo jednak nie zdziwią, bowiem podium zajęły prawdziwe perełki.

Jadąc na wakacje warto wiedzieć zawczasu gdzie chcemy się zatrzymać i co zobaczyć. Dobra organizacja może okazać się kluczem do udanej wycieczki. W podejmowaniu decyzji pomagają więc serwisy turystyczne, które każdego roku publikują najróżniejsze rankingi miast, restauracji, atrakcji turystycznych czy hoteli. Tym razem opublikowano zestawienie najlepszych i najciekawszych atrakcji, które w minionym roku otrzymało ogrom pozytywnych opinii od użytkowników serwisu. Niestety w pierwszej dziesiątce nie znalazła się Polska. Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Natalia Siwiec zapewniła córce atrakcje. Mia płacze i krzyczy

Ranking atrakcji według użytkowników TripAdvisora

  1. Sagrada Familia (Barcelona, Hiszpania),
  2. Koloseum, (Rzym, Włochy),
  3. Dom Anne Frank, (Amsterdam, Holandia),
  4. Fontanna Dubajska, (Dubaj, ZEA),
  5. Empire State Building, (Nowy Jork, USA),
  6. Muzeum Orsay, (Paryż, Francja),
  7. Wieża Eiffla, (Paryż, Francja),
  8. Fontanna di Trevi, (Rzym, Włochy)
  9. Central Park, (Nowy Jork, USA),
  10. Plaza de España, (Sewilla, Hiszpania).

Majestatyczna świątynia Sagrada Familia

Ta niesamowita budowla to prawdziwa wizytówka Barcelony, choć i całej Katalonii. Zaprojektowana przez wybitnego hiszpańskiego artystę Antonio Gaudiego nadal pozostaje jednak w budowie, która planowo ma zakończyć się dopiero w 2026 roku. To jednak, jak widać, absolutnie nie zniechęca turystów, ponieważ secesyjna świątynia zajęła pierwsze miejsce w rankingu. Jej majestatyczny wygląd można podziwiać nie tylko spod samej Sagrada Familia, bowiem wysokie wieże widać nawet z innych zakątków miasta. Z kolei po wejściu do kościoła można podziwiać absolutnie niesamowitą grę świateł, dzięki wpadającym przez kolorowe okna witraży promieniom słonecznym. Samo wnętrze jest niezwykle oryginalne i warto zobaczyć je na własne oczy, bo drugiej takiej budowli po prostu nie ma.

Pocztówka z Włoch, czyli wizyta w Koloseum

Każdy turysta, który przyjeżdża do Rzymu, ma z reguły dwa cele: zjeść pyszną pizzę i zobaczyć Koloseum. Ta słynna budowla znana jest na całym świecie i można pokusić się o stwierdzenie, że jest wręcz nierozerwalna z wizerunkiem całych Włoch. Nie bez powodu zresztą Koloseum jest uznawane za jeden z siedmiu cudów świata. Warto jednak pamiętać, że obowiązują tam limity wejść, dlatego też najlepiej zarezerwować wejściówki będąc jeszcze w Polsce, by mieć pewność, że na własne oczy zobaczymy kawał historii świata.

Muzeum "Dom Anne Frank"

To mieszczące się w Amsterdamie miejsce pamięci zamyka podium rankingu TripAdvisora. To miejsce idealne dla osób, które interesują się historią, a w szczególności okresem II wojny światowej. Muzeum poświęcono bowiem, jak sama nazwa mówi, żydowskiej dziewczynce, która zmarła w wieku 16 lat w obozie koncentracyjnym po dwuletnim ukrywaniu się w Amsterdamie. Była ona również autorką "Dziennika Anne Frank", dzieła znanego na całym świecie. Na miejscu turyści mogą podziwiać przede wszystkim pamiątki związane z życiem Frank oraz okresem jej pobytu w stolicy Holandii.

Więcej o: