Jadąc na wakacje warto wiedzieć zawczasu gdzie chcemy się zatrzymać i co zobaczyć. Dobra organizacja może okazać się kluczem do udanej wycieczki. W podejmowaniu decyzji pomagają więc serwisy turystyczne, które każdego roku publikują najróżniejsze rankingi miast, restauracji, atrakcji turystycznych czy hoteli. Tym razem opublikowano zestawienie najlepszych i najciekawszych atrakcji, które w minionym roku otrzymało ogrom pozytywnych opinii od użytkowników serwisu. Niestety w pierwszej dziesiątce nie znalazła się Polska. Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.
Ta niesamowita budowla to prawdziwa wizytówka Barcelony, choć i całej Katalonii. Zaprojektowana przez wybitnego hiszpańskiego artystę Antonio Gaudiego nadal pozostaje jednak w budowie, która planowo ma zakończyć się dopiero w 2026 roku. To jednak, jak widać, absolutnie nie zniechęca turystów, ponieważ secesyjna świątynia zajęła pierwsze miejsce w rankingu. Jej majestatyczny wygląd można podziwiać nie tylko spod samej Sagrada Familia, bowiem wysokie wieże widać nawet z innych zakątków miasta. Z kolei po wejściu do kościoła można podziwiać absolutnie niesamowitą grę świateł, dzięki wpadającym przez kolorowe okna witraży promieniom słonecznym. Samo wnętrze jest niezwykle oryginalne i warto zobaczyć je na własne oczy, bo drugiej takiej budowli po prostu nie ma.
Każdy turysta, który przyjeżdża do Rzymu, ma z reguły dwa cele: zjeść pyszną pizzę i zobaczyć Koloseum. Ta słynna budowla znana jest na całym świecie i można pokusić się o stwierdzenie, że jest wręcz nierozerwalna z wizerunkiem całych Włoch. Nie bez powodu zresztą Koloseum jest uznawane za jeden z siedmiu cudów świata. Warto jednak pamiętać, że obowiązują tam limity wejść, dlatego też najlepiej zarezerwować wejściówki będąc jeszcze w Polsce, by mieć pewność, że na własne oczy zobaczymy kawał historii świata.
To mieszczące się w Amsterdamie miejsce pamięci zamyka podium rankingu TripAdvisora. To miejsce idealne dla osób, które interesują się historią, a w szczególności okresem II wojny światowej. Muzeum poświęcono bowiem, jak sama nazwa mówi, żydowskiej dziewczynce, która zmarła w wieku 16 lat w obozie koncentracyjnym po dwuletnim ukrywaniu się w Amsterdamie. Była ona również autorką "Dziennika Anne Frank", dzieła znanego na całym świecie. Na miejscu turyści mogą podziwiać przede wszystkim pamiątki związane z życiem Frank oraz okresem jej pobytu w stolicy Holandii.