Najlepsze plaże w Chorwacji. Tam królują bajkowe widoki, topowe atrakcje i najpiękniejsza flora

Wśród najchętniej wybieranych przez Polaków kierunków wakacyjnych, Chorwacja od lat zajmuje topowe miejsce. Nie ma w tym nic dziwnego, to kraj pełen zabytków, atrakcji i ciekawej kultury. Wyznacznikiem są także najpiękniejsze plaże o bajkowych widokach, drobnym piasku i anturazu o jaki ciężko w innych częściach Europy.

Linia brzegowa Chorwacji jest jedną z najpiękniejszych na świecie. Teren usłany jest magicznymi zakątkami, punktami widokowymi i licznymi wyspami. Lista najpiękniejszych plaż tego kraju może jednak niektórych zadziwić - znajdziemy na niej nie tylko te najpopularniejsze, ale także niemal dzikie i spokojne lokalizacje, w których nietrudno o ciszę i romantyczny nastrój. 

Najpiękniejsze plaże Chorwacji - na liście prawdziwe perełki 

Jedni uważają, że to ostoja majestatycznych plaż, turystycznych atrakcji i niskich cen. Inni zaś widzą to nieco bardziej sceptycznie i pod lupę biorą ogromną popularność wśród rodaków i przepełnione kurorty, w których ciężko odpocząć. Mowa tu oczywiście o Chorwacji, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać - wkońcu to właśnie Polacy są jedną z najliczniejszych grup, która co roku chętnie wybiera ów kraj na wakacje

Dzisiaj jednak pragniemy skupić się na najpiękniejszych plażach, z którymi trudno konkurować. To właśnie tam doznamy oszałamiającego zapachu iglastej roślinności, wyjątkowo czystej i ciepłej wody czy widoków, które odejmują mowę. Na pierwszym miejscu warto zatem wyróżnić plażę Stiniva położonej na wyspie Vis. To prawdziwa perełka z iście romantycznym klimatem - ukryta jest malowniczo pomiędzy skalnymi urwiskami, a dostęp jest praktycznie tylko od strony morza. Plaża jest mała, jednak klimat który tam panuje, ciężko podrobić. Warto dodać, że Stiniva została uznana za jedną z 15. najpiękniejszych europejskich plaż, według czytelników renomowanego portalu "European Best Destinations".

Zobacz wideo Na wakacje samochodem czy też samolotem - co się bardziej opłaca? Pytamy eksperta

Te chorwackie plaże uchodzą za najpiękniejsze 

Konkurencją dla mało dostępnej Stinivy jest znana i chętnie odwiedzana przez turystów plaża Zlatni Rat, czyli w wolnym tłumaczeniu "Złoty Róg". Miejsce króluje w rankingach i wspominane jest niemalże w każdym przewodniku. Nie ma w tym nic dziwnego, będąc tam, zastaniemy złoty piasek i przepiękny cypel ukształtowany przez lokalne prądy morskie. Dostaniemy się tu z łatwością, a na miejscu nietrudno także o pamiątki, zimnego drinka i przekąski. Warto jednak mieć świadomość, że o prywatę tam ciężko, a w sezonie miejsce niejednokrotnie pęka w szwach! 

Trzecie miejsce to plaża w Prapratno zlokalizowana na południu Półwyspu Pelješac. To bez dwóch zdań królowa piaszczystego wybrzeża Chorwacji gdzie woda jest nieziemsko czysta i mieni się w różnych odcieniach błękitu. Dodatkowym plusem jest okolica, a dokładnie bliskie sąsiedztwo pachnących sosen i gajów oliwnych. Osoby ceniące sobie bardziej dzikie lokalizacje z pewnością będą zachwyceni! 

 

Warto wspomnieć także o pozostałych miejscach, które są równie zjawiskowe. Idealnym przykładem jest zatem Paradise Baech na wyspie Rab. Jak sama nazwa wskazuje to prawdziwy raj położony malowniczo w zatoce Kvarner w archipelagu Kvarney Bay. Wody Adriatyku są tu wyjątkowo spokojne, a samo wybrzeże otrzymało wyróżnienie Błękitnej Flagi. Odwiedzając Chorwację, warto skusić się także na: 

  • Plażę Punta Rata, 
  • Plażę Sveti Ivan na wyspie Cres, 
  • Baška na wyspie Krk, 
  • Plażę Jadija Sibenik, 
  • czy Bacvice w Splicie. 
Więcej o: