Wybierasz się nad Morze Bałtyckie? Na tych plażach poczujesz się jak na rajskiej wyspie [LISTA]

Morze Bałtyckie przyciąga turystów przede wszystkim ze względu na przepiękne, piaszczyste i szerokie plaże. Dokąd warto wybrać się w tym roku? Przedstawiamy kilka miejsc, do których warto się wybrać w czasie urlopu.

Chcesz spędzić wolny czas nad wodą? Na polskim wybrzeżu znajduje się wiele urokliwych zakątków, gdzie można wypocząć, spędzając czas na kąpielach w morzu i wylegiwaniu się na słońcu. Które miejsca są numerem jeden w 2023 roku? Podajemy kilka najciekawszych propozycji. 

Zobacz wideo Drugie miejsce sztafety kobiet na Igrzyskach Europejskich. "Będziemy się hejtować, ale wszystkie się lubimy"

Te plaże należą do jednych z najpiękniejszych w naszym kraju

Polskie wybrzeże oferuje wiele malowniczych miejsc. Piaszczyste plaże, wydmy i klify stanowią niemałą atrakcję dla wczasowiczów. Wszystko zależy jednak od własnych preferencji i oczekiwań. Nad polskim morzem znajduje się wiele pięknych plaż, z których niektóre są uznawane za szczególnie zjawiskowe. Oto kilka z nich:

  • Sopot,
  • Hel,
  • Jurata, 
  • Międzyzdroje,
  • Ustka.

Sopocka plaża to jedno z najpopularniejszych i najbardziej urokliwych miejsc na polskim wybrzeżu. Jest długa i piaszczysta, a molo oraz promenada pozwalają spacerować i podziwiać piękno nadmorskiego krajobrazu. Z kolei, jadąc do Helu, można naprawdę poczuć się jak w egzotycznym kraju. Wszechobecne lasy i wydmy tworzą niesamowity klimat tego miejsca. Relaks i wypoczynek tutaj jest nieoceniony. W Juracie wczasowiczów czeka spokojna i mało oblegana plaża, otoczona sosnowymi lasami i wydmami. To idealne miejsce dla każdego, kto szuka ciszy, spokoju i bliskości natury.

W tych miejscach czekają was piękne widoki na morze i fantastyczne plaże

Kolejne nadbałtyckie miejsce warte odwiedzenia to Międzyzdroje. To wyjątkowo malownicze miejsce z piaszczystą plażą i wysokimi klifami oraz molo, z którego można obserwować morze i wybrzeże.  

Ostatnie miejsce na naszej liście zajmuje Ustka. Znajdują się tu wyjątkowo szerokie plaże, na których spacer wzdłuż morza to prawdziwy relaks. To tylko kilka przykładów pięknych plaż na polskim wybrzeżu, ale warto pamiętać, że każda ma swój unikalny urok i warto odkrywać różne miejsca podczas podróży nad Bałtyk. Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: