"To jest jakoś chaos". Jak nie zgubić się na Open'erze? Przedstawiamy najważniejsze informacje

Już w środę, 28 czerwca ulice Trójmiasta zapełnią się od miłośników koncertów nie tylko z Polski, ale i różnych części świata. Wszystko za sprawą jednego z największych muzycznych wydarzeń w roku - festiwalu Open'er. Co warto wiedzieć przed imprezą? Podpowiadamy.

Open'er Festival przyciąga prawdziwe tłumy, a niektórzy pojawiają się na lotnisku w Babich Dołach podczas każdej edycji. "Starzy wyjadacze" do perfekcji opanowali więc podstawowe informacje... jednak ci mniej obeznani mogą poczuć się nieco zagubieni. 

Poruszanie się po Trójmieście... To jest jakiś chaos

- mówiła uczestniczka festiwalu w rozmowie z wp.pl.

Zobacz wideo Zapytaliśmy Polaków, czy odczuwają inflację nad Bałtykiem

Jak dojechać na Open'era?

Jak więc się w tym wszystkim nie pogubić? Jak poinformowali organizatorzy, podczas wydarzenia będą kursować specjalne autobusy "OF" zabierające uczestników z okolic dworca w Gdyni Głównej aż pod festiwalową bramę. Te będą jeździć wahadłowo co kilkanaście minut, w zależności od aktualnych potrzeb. Festiwalowicze skorzystają z nich bezpłatnie po okazaniu opaski lub biletu. 

Darmowa linia będzie funkcjonować w dniach:

  • 27.06 od 8:00 do 2:00 (po 23:00 ze zmniejszoną częstotliwością),
  • 28.06-1.07 od 8:00 do 6:00 kolejnego dnia,
  • 2.07 od 6:00 do 14:00.

Open'er Festival 2023. Jak przemieszczać się po Trójmieście? 

Jeśli zatrzymaliście się w Sopocie, Gdańsku lub innej części Gdyni, nic straconego. W Trójmieście możecie przemieszczać się za pomocą autobusów, trolejbusów i tramwajów. Najwygodniej w tym celu kupować bilety metropolitalne za pomocą aplikacji, które upoważnią was do podróżowania do wszystkich trzech miastach bez znaczenia, jakiego przewoźnika wybierzecie (ZTM lub ZKM).

W trakcie trwania festiwalu uruchomiono dodatkowe kursy linii nocnych autobusów na terenie Gdyni. Zwiększono także częstotliwość kursów pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM) od 23:00 do 5:00 - dodano aż 27 dodatkowych składów. Bilety zakupicie w kasach oraz automatach, jednak aby uniknąć kolejek, przewoźnik zachęca do korzystania z opcji online.

Płatność na Open'erze 2023 

Warto pamiętać, że również i w tym roku na terenie festiwalu nie będzie możliwości płacenia gotówką. Uczestnicy dokonają płatności jedynie kartami płatniczymi, telefonami lub innymi urządzeniami obsługującymi płatności zbliżeniowe. Chętni będą mogli skorzystać również z przedpłaconych kart Alter Art, które można doładować za gotówkę. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: