Wymienił cztery rzeczy, których dowiedział się o Polsce, umawiając się z Polką. "Sama prawda"

Jarryd Jake opublikował na TikToku nagranie, na którym wymienił rzeczy, których dowiedział się o Polsce, umawiając się z Polką. Wideo zyskało już 55 tys. polubień i ponad 2 tysiące udostępnień. Internauci w komentarzach przyznali, że spostrzeżenia cudzoziemca są trafne.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

Jarryd Jake pochodzi z Republiki Południowej Afryki i od lat mieszka w Polsce. Na swoim profilu na TikToku dzieli się spostrzeżeniami na temat nauki języka polskiego i polskiej kultury — skupiając się na pozytywach. Jego profil ma już 52 tys. obserwatorów, a nagrania cieszą się ogromną popularnością. Jak widzi Polskę i Polaków? W jednym z nagrań wymienił rzeczy, których nauczył się o Polsce, umawiając się z Polką. Oczywiście z przymrużeniem oka.

Zobacz wideo Anna Lewandowska w drodze do Polski. Opowiedziała o tym, jak aktywnie zaczęła dzień

Wymienił cztery rzeczy, których dowiedział się o Polsce, umawiając się z Polką

Co pojawiło się w jego zestawieniu? Na początku Jarryd zauważa, że narzekanie to w Polsce język miłości. "Chcesz nawiązać nowe przyjaźnie i zostać częścią grupy? Znajdź kogoś, kogo nie lubią i narzekaj na tę osobę. Narzekaj na narzekanie. Będziesz w paczce" - żartuje. Drugą rzeczą, którą zauważył, jest zazdrość w związku. "Nawet nie patrz na inną kobietę. Zarówno twoje życie, jak i obiektu twoich spojrzeń będzie zagrożone. To nie jest tego warte. Patrz w podłogę, albo na swoją dziewczynę"  - mówi. 

Trzecie spostrzeżenie dotyczy polskich mieszkań. "Niezależnie od tego, jak masz zaprojektowaną kuchnię, kosz musi być zawsze pod zlewem" - wymienia. A na koniec stwierdza, że grzaniec to polskie "pumpkin spice late" w alkoholowej edycji. "Zimą zawsze wywoła uśmiech na twarzy" - dodaje.

Internauci dodają swoje spostrzeżenia

W komentarzach internauci przyznali mężczyźnie rację, ale wymienili też inne rzeczy, które mogłyby znaleźć się w zestawieniu. "Po rosole zawsze pomidorówka", "Zapomniałeś o kapciach i zdejmowaniu butów" - czytamy w komentarzach. Niektórzy docenili poczucie humoru TikTokera i jego spostrzegawczość. "Jesteś bardziej polski niż niektórzy moi sąsiedzi" - napisał jeden z użytkowników aplikacji.

Więcej o: