Czy all inclusive w Turcji jeszcze się opłaca? Polka pokazała alternatywę

Turcja jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych przez turystów z Polski. Polka, która poślubiła Turka i przeprowadziła się tam na stałe, zastanawia się, czy w tym roku wciąż opłaca się wybierać tę formę wypoczynku. W nagraniu na TikToku pokazała alternatywną opcję.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl

Polacy chętnie podróżują do Turcji na wakacje typu all-inclusive. Wybierając wycieczkę tego typu, nie trzeba martwić się o przelot samolotem, transport i zakwaterowanie na miejscu oraz drinki i wyżywienie. Wszystko wliczone jest w cenę. Za dodatkową opłatą turyści mogą skorzystać z fakultatywnych wycieczek czy oferty SPA. Kurorty w Turcji kuszą nie tylko niskimi cenami, ale też wysokim standardem, jednak okazuje się, że można wypocząć jeszcze taniej i lepiej. Polka opublikowała na TikToku nagranie, na którym pokazuje luksusową alternatywę dla all-inclusive.

Zobacz wideo Sylwia Bomba dostaje propozycje z Turcji. Dlaczego nie skorzystała?

Co w Turcji zamiast all inclusive?

Autorka profilu @travellifeinturkey zastanawia się, czy wycieczki all inclusive jeszcze się opłacają. Na nagraniu, które opublikowała na TikToku pokazała oferty wynajmu willi z basenem na terenie Turcji. "Jest masa pięknych miejsc na wynajem" - podkreśliła.

Przykładowo willa z basenem, którą pokazała na zdjęciach, kosztuje 895 zł za noc i może w niej przebywać 6 osób, czyli koszt to około 150 zł za osobę. Żeby zorganizować pełną wycieczkę, należałoby doliczyć do tego koszt biletów lotniczych i wyżywienia na miejscu.

"Jasne, że się opłaca"

"Taniej nie będzie, ale dla osób, które nie lubią hoteli, to super alternatywa" - stwierdziła na końcu nagrania. Nie przekonała jednak internautów. "1600 zł za osobę na all inclusive. Jasne, że się opłaca", "Lubię hotele", "2500 zł za 2 tygodnie, wychodzi 178 zł za noc z jedzeniem i transportem, opłaca się" - pisali w komentarzach. Jak donosi TVN24, w tym roku za wakacje all inclusive w Turcji turyści zapłacą od 1755 zł do nawet...12 581 zł od osoby, w zależności od wybranego standardu i typu oferty.

Więcej o: