Wyjechała na 10-dniowe wakacje, zostawiła dziecko same w domu. "Mogła zapukać do drzwi i poprosić o opiekę"

31-letnia Kristel Candelario postanowiła wybrać się na długie 10-dniowe wakacje. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w tym czasie zostawiła pozostawiła w domu bez opieki 16-miesięczną córkę. Dziewczynka nie przeżyła.

Jak poinformowała w komunikacie policja w Cleveland, w piątek 16 czerwca funkcjonariusze otrzymali wezwanie do jednego z domów w północno-wschodniej części stanu Ohio. Po przybyciu na miejsce służby ratownicze stwierdziły zgon 16-miesięcznego dziecka

Zobacz wideo Paszport i dowód dla dziecka - jak wyrobić?

Zostawiła córkę bez opieki. Teraz odpowie za morderstwo

Jak wykazało śledztwo, matka dziewczynki -  Kristel Candelario - wyjechała na wycieczkę do Puerto Rico i Detroit. W tym czasie 16-miesięczna Jailyn została w domu bez opieki. Kiedy kobieta po 10 dniach wróciła do domu dziecko było "skrajnie odwodnione" i nie dawało oznak życia. Z oświadczenia pod przysięgą przywołanego przez New York Post, kojec, w którym leżało, był pełen "zabrudzonych koców i wyściółki nasączonej moczem i kałem". 

Sąsiedzi krytykują nieodpowiedzialne zachowanie matki. To nie pierwszy raz

Kobieta mieszkała razem z dwiema córkami i rodzicami. Według relacji sąsiadów to właśnie dziadkowie zabrali starsze dziecko na wakacje, kiedy młodsze pozostało w domu. Jak się okazuje, to nie pierwszy raz. 

Ciągle powtarzamy jej, żeby nie zostawiała jej samej, nie tylko ja, ale też mojej przyjaciółki po drugiej stronie ulicy, ale ona zawsze to robiła

- powiedział jeden z sąsiadów w rozmowie z News 5 Cleveland.

Tu jest tak wielu ludzi, że mogła zapukać do którychkolwiek z naszych drzwi i poprosić nas o opiekę nad Jailyn

- mówił inny. 

Dotychczasowy pracodawca 31-latki - dyrekcja szkoły Citizens Academy Glenville - poinformował także o natychmiastowym zerwaniu współpracy. Kobieta została oskarżona o morderstwo i osadzona w więzieniu w więzieniu hrabstwa Cuyahoga. Kaucję ustalono na milion dolarów. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: