Jedziesz na wakacje za granicę? Pamiętaj o tym. Być może uratuje ci życie, dosłownie i w przenośni

Wakacje w egzotycznych miejscach są marzeniem wielu urlopowiczów. Każdy, kto wybiera się na wypoczynek za granicę, powinien pamiętać o kilku istotnych kwestiach. W razie nieprzewidzianych zdarzeń mogą one okazać się kluczowe.

Podróżowanie do dalekich egzotycznych krajów może wiązać się z wieloma nieoczekiwanymi sytuacjami. Jadąc na wakacje za granicę oprócz paszportu, dowodu osobistego i pieniędzy, dobrze jest pamiętać o odpowiednim ubezpieczeniu turystycznym. Może ono zapewnić podróżującym ochronę w przypadku różnych nieplanowanych zdarzeń. 

Zobacz wideo Laura i Klara Lewandowskie potrafią pływać!

Urlop nie zawsze okazuje się czasem beztroski. Wakacje za granicą mogą wiązać się z różnymi niebezpiecznymi sytuacjami

W najnowszej książce Piotra i Magdy Mieśnik, pt. "Śmierć all-inclusive. Jak Polacy umierają na wakacjach", znajdują się różne historie polskich turystów, których wakacje nie skończyły się tak, jak to sobie planowali. Dziennikarze w wywiadzie dla kobieta.wp.pl zaznaczają, że Polacy często popełniają błąd podczas organizowania urlopu - nie czytają dokładnie umów i beztrosko wybierają miejsca, w których chcą spędzić wakacje. Na miejscu sprawy takie, jak np. bariera językowa czy brak odpowiedniego ubezpieczenia zdrowotnego okazują się często ogromnym problemem. Zwłaszcza kiedy chodzi o zdrowie i życie podróżujących. Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Polacy, jadąc na wakacje, powinni pamiętać o posiadaniu odpowiedniego ubezpieczenia 

Nieprzewidziane sytuacje podczas pobytu na wakacjach za granicą mogą wiązać się z pomocą tłumacza, udzieleniem pomocy medycznej albo transportem ambulatoryjnym do kraju. Aby wrócić z wyjazdu bez uszczerbku na zdrowiu, najlepiej jest zachować zdrowy rozsądek.

Warto dodać, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego obowiązująca w krajach Unii Europejskiej i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu nie będzie pokrywała kosztów transportu medycznego do Polski czy np. akcji poszukiwawczej. W związku z tym, nie chcąc martwić się o dodatkowe wydatki podczas podróży, opłaty za wizyty lekarskie lub zakup leków, najlepiej jest  wykupić dodatkowe ubezpieczenie, które zagwarantuje sfinansowanie leczenia albo transportu do kraju.

Więcej o: