Istna mekka dla surferów. Jeszcze w tym roku powstanie największy basen ze sztucznymi falami na świecie

Jeszcze w tym roku zostanie otwarta niezwykła atrakcja dla miłośników sportów wodnych. W Abu Zabi powstaje bowiem największy basen na świecie ze sztucznymi falami. Korzystać z niego będą mogli zarówno profesjonalni, jak i początkujący surferzy.

Zjednoczone Emiraty Arabskie kojarzą się z bogactwem, luksusem i innowacyjnością. Na miejscu imponują przeszklone drapacze chmur, nowoczesne drogi, a także rozwinięta infrastruktura. Nikogo więc już nie dziwią coraz to nowe doniesienia o kolejnych wielkich inwestycjach. Tym razem nowa atrakcja ma powstać na Al Hudayriyat, czyli 3000-hektarowej wyspie w stolicy kraju.

Zobacz wideo Czy tak będzie wyglądać policja przyszłości?

Mekka dla surferów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Za projekt odpowiada firma Kelly Slater Wave Co, która chciałaby rzucić wyzwanie elitarnym surferom. Jak donosi biuro medialne Abu Dhabi nowe miejsce ma być największym i najbardziej zaawansowanym obiektem ze sztuczną falą na świecie. 

Podkreślając sportowe i rekreacyjne referencje Abu Zabi, ekskluzywny kompleks surfingowy ma na celu przyciągnięcie wszystkich, od początkujących po profesjonalnych surferów

- czytamy na stronie internetowej. 

W ekskluzywnym kompleksie surfingowym zaplanowano także stworzenie największej na świecie zjeżdżalni. 

Nowe atrakcje w Abu Zabi

Abu Zabi ma nadzieję, że nowa inwestycja nie tylko przyciągnie surferów ze Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale i całego świata. Dodatkowo stworzy idealną przestrzeń do organizacji dużych międzynarodowych wydarzeń. Do 2025 roku na miejscu ma również powstać kryty tor kolarski - Velodrome Abu Zabi.  

Projekt rozwoju wyspy Hudayriyat jest kamieniem milowym na drodze Abu Zabi do innowacji i postępu, ponieważ ucieleśnia futurystyczną wizję miasta

- zauważył Jassem Bu Ataba Al Zaabi, przewodniczący Departamentu Finansów.

W komunikacie nie sprecyzowano dokładnej daty otwarcia, jednak biuro medialne w Abu Zabi twierdzi, że nastąpi to jeszcze przed końcem tego roku. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: