Tropikalna pogoda nie odpuszcza. W tych częściach Polski przejdą gwałtowne nawałnice

W ostatnich dniach w Polsce panuje prawdziwie tropikalna pogoda. W niektórych częściach kraju w środę pojawiły się bardzo silne burze z gradem. IMGW ostrzega przed kolejnymi nawałnicami. Jaka pogoda czeka nas w najbliższym czasie?

W środę 21 czerwca nad Polską przeszły nawałnice, które spowodowały wiele zniszczeń. Z najtrudniejszą sytuacją mieli do czynienia mieszkańcy Mazowsza, Wielkopolski i Śląska. Z powodu silnych burz strażacy interweniowali niemal pół tysiąca razy. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejny alert pogodowy.

Zobacz wideo Pościg za BMW po ulicach Kielc. Uciekinier doprowadził do dwóch kolizji

W niektórych regionach nawałnice spowodowały zalania domów i ulic

Do podtopień doszło m.in. w Wyszogrodzie (woj. mazowieckie). Tam środowe przez burze i ulewne deszcze zostały podtopione niektóre ulice i domy. Z kolei w Sobótce, w gminie Ostrów Wielkopolski, wiatr zerwał dach remizy Ochotniczej Straży Pożarnej.

W środę 21 czerwca z powodu silnych burz strażacy musieli interweniować niemal 500 razy. Najczęściej byli oni wzywani w województwie śląskim.

IMGW ostrzega przed kolejnymi nawałnicami. Wydano nowy alert pogodowy

Od kilku dni w Polsce mamy do czynienia z rekordowo wysokimi temperaturami. W nocy z 21 na 22 czerwca na termometrach można było zobaczyć ponad 20 st. C. Instytut Gospodarki i Meteorologii Wodnej ostrzega przed kolejnymi nawałnicami.

W czwartek w całym kraju nadal będzie upalnie. Silnych burz z gradem będzie można się spodziewać w południowych i wschodnich województwach. Tam momentami wiatr może powiać w porywach do 70 km/h. Zachmurzenie będzie duże i umiarkowane. Możliwe będą przelotne opady deszczu. 

W kolejnych dniach nadal możemy spodziewać się wysokich temperatur. Jutro w całym kraju nastąpi załamanie pogody. Będzie nieco chłodniej, deszcze i silne burze będą możliwe we wszystkich regionach Polski. Z kolei w sobotę i niedzielę będzie pogodnie i ciepło, ale nie upalnie. Temperatury będą utrzymywały się poniżej 30 st. C.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: