Uzdrowisko dla cukrzyków? Jedno z najsłoneczniejszych miast sprawdzi się idealnie. Boskie widoki gwarantowane

Sanatoria w Polsce specjalizują się w leczeniu różnorodnych schorzeń, a na skorzystanie z ich oferty decydują się m.in. osoby chore na cukrzycę. Gdzie warto wybrać się, by nie tylko podreperować zdrowie, ale i skorzystać z uroków uzdrowiska? Strzałem w dziesiątkę dla cukrzyków będzie miejscowość Busko-Zdrój.

Busko-Zdrój to malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w województwie świętokrzyskim, około 50 km od Kielc. To właśnie tu kuracjuszy i turystów z całego kraju urzekają uspokajające tereny zielone, wyjątkowy klimat, a także piękne krajobrazy. W czym specjalizuje się to uzdrowisko? Co warto w nim zobaczyć? 

Zobacz wideo Taki widok na Tatry musisz zobaczyć choć raz w życiu

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Uzdrowisko dla cukrzyków. Busko-Zdrój na podreperowanie zdrowia

Uzdrowisko Busko-Zdrój specjalizuje się w leczeniu schorzeń neurologicznych, reumatologicznych, kardiologicznych, dermatologicznych i ortopedyczno-urazowych. Znajdziemy w nim również trzy obiekty zawierające w profilu leczenia cukrzycę.  

Jak donosi serwis swietokrzyskie.travel, największym skarbem miejscowości są solanki, lecznicze wody siarczkowe oraz borowina. Wykorzystuje je się w licznych zabiegach medycznych i rehabilitacyjnych. Tamtejsze wody świetnie pomagają w walce z reumatyzmem, stanami zapalnymi czy redukowaniem objawów starzenia. 

Aby podreperować zdrowie, warto udać się także do tutejszej tężni solankowej. Ta imponuje zarówno rozmiarem, jak i właściwościami. Fantastycznie sprawdzi się dla osób z częstymi infekcjami dróg oddechowych, alergiami, bolącymi stawami i niedoczynnością tarczycy.

Busko-Zdrój - co warto zobaczyć? 

Busko-Zdrój szczyci się, że jest najcieplejszym i najbardziej słonecznym uzdrowiskiem w Polsce. Według świętokrzyskiego portalu turystycznego słońce świeci tu aż 1600 godzin w roku, co nie tylko poprawia nasze samopoczucie, ale i stwarza idealne warunki do zwiedzania. A do zobaczenia jest naprawdę wiele! 

Wybierzcie się na spacer po parku zdrojowym, odwiedźcie XIX-wieczny budynek łazienek, drewniany kościół św. Leonarda i Aleję Gwiazd Międzynarodowego Festiwalu im. Krystyny Jamroz. To właśnie tam uhonorowano m.in. Krzysztofa Pendereckiego, Leopolda Kozłowskiego czy Bogusława Kaczyńskiego.

Więcej o: