Tak bawi się młodzież nad jeziorami. Ratownicy nie mogli uwierzyć. "Taki film nie powinien nigdy powstać"

W ostatnich dniach pogoda dopisuje, a Polacy coraz chętniej wypoczywają nad zbiornikami wodnymi. Jednak co roku nie brakuje też doniesień o bezmyślnych turystach. Tym razem do sieci trafiło szokujące nagranie zarejestrowane na kąpielisku Głębokie pod Szczecinem. Grupa młodych ludzi mogła doprowadzić tam do tragedii.

W środę, 14 czerwca kanał portalu wSzczecinie.pl opublikował na YouTubie nagranie przedstawiające niebezpieczną "zabawę" na kąpielisku Głębokie pod Szczecinem. Grupa kilkudziesięciu młodych osób udała się na skraj tamtejszego pomostu, a następnie wspólnymi siłami starała się go rozbujać. Ich siła była tak mocna, że konstrukcja prawie się przewróciła. Jak podkreślają ratownicy wodni ze Szczecina, sytuacja mogła skończyć się tragicznie. 

Zobacz wideo Bezpieczeństwo nad wodą. O czym pamiętać podczas wakacji?

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Bezmyślni urlopowicze. Ratownicy nie mogli uwierzyć

Niektórzy uczestnicy "zabawy" wskakiwali do wody w trakcie bujania pomostu. Ratownicy tłumaczą, że ten mógł się zarwać w każdej chwili i doprowadzić do tragedii. 

Do napiętnowania i do absolutnej dezaprobaty, taki film nie powinien nigdy powstać, to jest niszczenie infrastruktury kąpieliska

- powiedział Kajetan Kuźmiński, ratownik WOPR w Szczecinie w rozmowie z Polsat News.

Ratownik przyznał, że bezmyślne zachowania mogą kosztować nie tylko zdrowie, ale i sporo pieniędzy. Tego typu pomosty są konstrukcjami specjalnie tworzonymi na dany zbiornik wodny. "To nie jest coś, co sobie można kupić za 2,20 w sklepie budowlanym" - dodał. 

 

Szokujące nagranie z polskiego kąpieliska. To nie pierwszy raz

Jak poinformowała jedna z czytelniczek portalu wSzczecinie.pl, uczestnikami zdarzenia była najprawdopodobniej polska i ukraińska młodzież wypoczywająca na Głębokim. Kobieta przyznała, że w ostatnim czasie odwiedziła miejsce czterokrotnie i za każdym razem spotkała się z podobnym widokiem

W komentarzach pod filmem zabrała głos również pani Dorota, która tego dnia wybrała się na kąpielisko z dziećmi. Zauważyła, że na miejscu nie było ratowników. Ci rozpoczęli stacjonować pod Szczecinem wraz z rozpoczęciem sezonu letniego - od 15 czerwca. 

Więcej o: