Pożarty przez rekina na oczach tłumu. W Egipcie montowane są siatki. Sprawdź, czy twój hotel jest na liście

Do nietypowego zdarzenia doszło na jednej z egipskich plaż. Pewien Rosjanin, który pływał w pobliżu plaży, został zaatakowany przez rekina. Drapieżnik na oczach tłumu pożarł turystę, co wywołało zrozumiały popłoch i przerażenie. Władze podjęły konkretne kroki bezpieczeństwa.
Zobacz wideo "Gdyby nie podwójne łóżko, nie zaszłabym w ciążę", czyli najbardziej absurdalne skargi turystów na biura podróży

W pierwszych dniach czerwca świat obiegła druzgocąca i mrożąca krew w żyłach historia. Obywatel Rosji, który odpoczywał w słynnym turystycznym mieście Hurghada, położonym na wschodnim wybrzeżu Egiptu został żywcem pożarty przez ciężarną samicę rekina. Sprawą zajęły się odpowiednie instytucje.

Rekin pożarł rosyjskiego turystę. Podjęto odpowiednie kroki

Wakacje w Egipcie to jedna z najczęściej i wyjątkowo chętnie wybieranych opcji nie tylko przez Polaków. Gwarancja pięknej pogody, piaszczyste plaże i czysta woda, przyciągają tłumy. Feralnego dnia na jednym z popularnych kurortów również nie brakowało kąpiących się turystów. Niestety Rosjanin pływający w Morzu Czerwonym został pożarty na oczach innych ludzi. Jak poinformowało CNN, rosyjski konsul generalny Wiktor Woropajew potwierdził, że 23-letni obywatel Rosji zginął w wyniku ataku rekina. 

Yasmine Fouad, egipska Minister Środowiska nakazała zbadać okoliczności incydentu oraz wdrożyć najwyższy poziom bezpieczeństwa w tym regionie. Władze wprowadziły zakaz kąpieli, a wyspecjalizowany zespół schwytał osobnika, który wcześniej pozbawił turystę życia. Jak poinformowało tamtejsze Ministerstwo Środowiska, tego typu działania miały na celu ustalenie ewentualnych przyczyn ataku. Drapieżnik zostanie poddany specjalnym badaniom. Jak informuje portal "SuperExpress" z najnowszych ustaleń wynika, że w brzuchu rekina odnaleziono szczątki pożartego mężczyzny, ale na dokładną ekspertyzę należy jeszcze zaczekać.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Czy na plaży w Egipcie jest bezpiecznie? Pojawiły się nowe zabezpieczenia

Tragiczny w skutkach incydent to nie jednorazowe zdarzenie. Jak informują zagraniczne media, niemal każdego roku dochodzi jednego niesprowokowanego ataku rekinów. Hurghada, tak ceniona przez turystów, jest bardzo obleganym miejscem. Władze postanowiły, że konieczna jest instalacja specjalnych siatek. Zabezpieczenia, niestety, nie pojawią się we wszystkich hotelowych plażach w Hurghadzie. 

Pojawiła się jednak lista miejsc, w których zdecydowano o zamontowaniu wspomnianych zabezpieczeń. Zatem jeśli planujesz spędzić wakacje w Egipcie, zachowaj czujność i sprawdź, czy poniższy wykaz obejmuje także twoją lokalizację. To lista 20 hoteli, które zadbały, aby przy plażach zainstalowano siatki chroniące przed rekinami:

 1. Albatros White Beach Resort
 2. Albatros Blu Spa
 3. Albatros Palace Resort Hurghada
 4. Albatros Jungle Aqua Park By Neverland
 5. Alf Leila Wa Leila By Neverland
 6. Water Valley By Neverland
 7. Albatros Beach Club Abu Soma
 8. Beach Albatros Resort Hurghada
 9. Dana Beach Resort
 10. Desert Rose Resort Hurghada
 11. Grand Seas By Sunrise (Ex. Protels Grand Seas Resort)
 12. Mirage Resort & Aquapark
 13. Mercure Hurghada
 14. Rixos Premium Magawish
 15. Labranda Club Makadi Makady Bay
 16. Labranda Royal Makadi Makady Bay
 17. Steigenberger Al Dau
 18. Steigenberger Aqua Magic Hotel
 19. Sunrise Holidays
 20. Swiss Inn Resort Hurghada.
Więcej o: