Czy na Kos jest bezpiecznie? Popularna grecka wyspa przyciąga turystów z całego świata, w tym z Polski

Wakacje w Grecji to forma wypoczynku często wybierana przez Polaków. Za sprawą bogactwa różnorodnych wysp, turyści mogą za każdym razem zobaczyć coś nowego. Niestety wobec doniesień, jakie mają miejsce w ostatnim czasie, coraz więcej osób zastanawia się, czy na Kos jest bezpiecznie. Uspokajamy i informujemy, na co zwrócić uwagę.
Zobacz wideo W tym hotelu zatrzymała się na Santorini Sandra Kubicka

Tragiczne wydarzenia sprawiają, że często zastanawiamy się, czy w danym miejscu jest bezpiecznie. Choć Grecja jest jednym z najczęściej wybieranych miejsc na wakacyjny wypoczynek. Wielu jednak zastanawia się, czy na wyspie Kos jest bezpiecznie? Czy to dobre miejsce, by spędzić urlop?

Czy na Kos jest bezpiecznie? Popularna wyspa w Grecji kusi turystów

Planując wakacje w Grecji czy też innym kraju dobrym rozwiązaniem jest sprawdzenie oficjalnych danych przekazanych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Specjaliści zaznaczają, na co warto zwrócić uwagę:

  • uważaj na złodziei, zwłaszcza w zatłoczonych miejscach,
  • nie pozostawiaj pojazdu w niestrzeżonym miejscu,
  • ze względu na możliwość wstrząsów korzystaj z najnowszej bazy noclegowej.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wyjeżdżasz za granicę? Zarejestruj się w specjalnym serwisie

Bez względu na to czy planujesz wyjazd wakacyjny, czy też podróżujesz służbowo, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z Odyseusza. Jest to specjalny serwis MSZ, który w przypadku nadzwyczajnych sytuacji ma możliwość skontaktowania się z obywatelem. W ten sposób Polacy prezbywający poza granicami państwa otrzymają niezbędne wskazówki oraz udzielą pomocy poprzez właściwą placówkę dyplomatyczno-konsularną.

Wspomniany system umożliwia także otrzymywanie bieżących informacji na temat ewentualnych zagrożeń, które pojawiają się w kraju docelowym. Dlatego jeśli chcesz mieć pewność, że w Kos jest bezpiecznie, już dziś dokonaj rejestracji przed planowaną podróżą. Procedura zgłaszania wyjazdu w serwisie Odyseusz jest bardzo prosta, a szczegóły najdziesz tutaj.

Więcej o: