Jadąc z Milano do Berlina zahaczysz o Palestynę, Eden i Eldorado. I to wszystko w mniej niż 24 godziny

Czy podczas jednej wycieczki da się połączyć zwiedzenie Paryża, Aten, Palestyny, Odessy, a nawet mitycznego Eldorado? I to wszystko po to, by trafić jeszcze do Edenu? Okazuje się, że tak. Całą trasę można pokonać w mniej niż 24 godziny. Jest tylko pewien haczyk.

Dla wielu Amerykanów wycieczka po Europie to szczyt marzeń. Dla większości z nas - to z kolei spory wydatek. Okazuje się, że mieszkańcy Teksasu mogą "obskoczyć" wiele europejskich (i nie tylko) miejsc, nawet w mniej niż dobę. Wystarczy zrobić sobie objazdówkę po tym stanie, okrążając Houston, Dallas i Austin. Dookoła tych największych teksańskich miast znajdziemy nie tylko szwajcarskie Alpy (a dokładniej miejscowość Swiss Alp), ale też Milano, Athens i wiele innych.

Zobacz wideo Ateny bez kolejki na Akropol. Pomysł na weekend

W Teksasie mają świat w pigułce - można objechać kawałek Europy i nie tylko

W mediach społecznościowych natrafiliśmy na ciekawą mapkę, opublikowaną przez stronę "Simon shows you map". Można na niej zobaczyć trasę europejskich wakacji "dla spłukanych Teksańczyków". 

Sprawdziliśmy, czy to rzeczywiście możliwe. I znaleźliśmy nawet lepsze miejsca niż te pokazane przez użytkownika Facebooka! Okazuje się, że w Teksasie, między Austin a Houston położona jest miejscowość Milano. Aby dojechać z niej do Berlina, położonego zaledwie 50 minut drogi na południowy wschód Teksasu. Ale można też wybrać trasę dookoła tego Stanu i zwiedzić więcej miejscowości.

Świat w pigułce w jednym Teksasie - można zwiedzić kilka miejsc jednocześnieŚwiat w pigułce w jednym Teksasie - można zwiedzić kilka miejsc jednocześnie Google Maps

Potrzebujemy "zaledwie" 23 godziny i 37 minut, by z Milano dojechać do Palestyny. Potem zahaczamy o Ateny, Korsykę, a następnie Paryż. I to taki, w którym z powodzeniem możemy zobaczyć wieżę Eiffla! Jest znacznie mniejsza od europejskiej konstrukcji, ale... jest. I zwiedzenie jej jest całkowicie bezpłatne.

Paryż w Teksasie? Miejsce istnieje naprawdę!Paryż w Teksasie? Miejsce istnieje naprawdę! Google Maps

Od Edenu do Eldorado jest raptem godzina drogi. Cała trasa jest naprawdę niezwykła

Mało? Jadąc z Paryża, można jeszcze zahaczyć o Dublin, położony pod Dallas, a następnie stamtąd w zaledwie 2 godziny i 14 minut dojechać do Londynu. To naprawdę Europa w pigułce. Ale to nie wszystko jeszcze. Z Londynu można zawrócić do Odessy, a potem przejechać przez Iraan. Potem już prosta droga do... Eldorado! Po godzinie drogi i zaledwie 71 milach (około 114 kilometrach), trafiamy do Edenu. 

Europa w pigułce? I nie tylko - wszystko znajdziemy w TeksasieEuropa w pigułce? I nie tylko - wszystko znajdziemy w Teksasie Google Maps

Spójrzmy dalej, zanim dojedziemy do Berlina w Teksasie, możemy jeszcze trafić do:

  • Pragi,
  • Szwajcarskich Alp,
  • Moravii,
  • Wrocławia (choć w Teksasie ukrytego pod nazwą Breslau),
  • Freisburga,
  • Sienny,
  • a nawet... dwóch Egiptów.

Gotowi na wyprawę? Potrzebny będzie tylko bilet do Teksasu i można zwiedzić świat w pigułce. 

Więcej o: