Pociąg jest, ale PKP nie sprzedaje biletów. Co dzieje się z IC Chopin? Zapomnij o podróży do Wiednia

Polskie Koleje Państwowe zmagają się z nietypowym problemem. Od pewnego czasu pasażerowie, którzy planowali podróż do Wiednia, muszą poszukać innego środka transportu. IC Chopin, kursujący do wielu stolic w Europie składa się nie tylko z polskich wagonów. Problem tkwi w biletach, a dokładniej dostępności. Dlaczego nie można ich kupić i ile to potrwa?
Zobacz wideo Kierowca wjechał na zamknięty przejazd kolejowy w Wojnowicach

Jeżeli nigdy dotąd nie jechaliście pociągiem IC Chopin, to należy nadmienić, że jest to jedno z najpopularniejszych połączeń na europejskiej trasie. Kurs, który był realizowany każdej nocy, dziś boryka się z problemami.

Pociąg widmo, PKP ma problemy ze sprzedażą biletów

Każdego wieczora o godzinie 19:00 z Warszawy wyruszał pociąg, który jadąc do Czech, Budapesztu, kończy bieg w Austrii. Niestety okazuje się, że do Wiednia nie da się wykupić biletów. Zatem, choć pociąg jedzie zgodnie z planem, końcowy etap świeci pustkami. Jak informuje portal rynek-kolejowy.pl, wszystko za sprawą problemów po polskiej stronie. PKP Intercity przyznaje, że pasażerowie nie mogą kupić biletów ani przez internet, ani w kasach biletowych. Z relacji mężczyzny wynika, że początkowo zakładał jakieś zmiany w rozkładzie, jednak problem leży po stronie przewoźnika i jest dość poważny.

Portal w odpowiedzi na doniesienia postanowił sprawdzić, czy wspomniana sytuacja jest tak dotkliwa jak zaznaczył pasażer. Po skontaktowaniu się z Polskimi Kolejami Państwowymi otrzymali odpowiedź, potwierdzającą obawy, że od 11 czerwca nie da się kupić biletów do Wiednia, a wszystko za sprawą błędnej korekty rozkładu jazdy.

Rezerwacja miejsc w pociągu IC Chopin dla grupy wagonów jadących na trasie Warszawa – Graz – Warszawa (w obu kierunkach) jest obsługiwana przez system należący do kolei austriackich. Zarządca infrastruktury nie przekazał rozkładu dla tego pociągu na odcinku polskim w wyznaczonym terminie, z uwagi na prowadzone prace modernizacyjne na Warszawskim Węźle Kolejowym oraz Centralnej Magistrali Kolejowej

- przekazało PKP Intercity. To jednak zaledwie wierzchołek góry lodowej. Problem, który rozpoczął się po stronie PKP, wydłużył prace nad plikiem zawierającym rozkład jazdy. Przewoźnik, próbując nieco załagodzić sytuację, zachęcał, aby kupować bilety, korzystając z systemu rezerwacji Kolei Austriackich ÖBB.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pociągiem do Wiednia? To nie takie proste

Pasażerowie nadal mają problem, aby otrzymać niezbędne bilety. Jak informuje "Polsat News", na oficjalnej witrynie PKP PLK, która mogłaby pomóc klientom w odnalezieniu połączenia, także nie można dostać biletów do Wiednia

Klienci zastanawiają się skąd ten chaos i jak doszło do tego, że tak popularne połączenie nie może zostać prawidłowo zrealizowane. Okazuje się, że wśród wagonów znajdują się nie tylko polskie, ale także austriackie, czy węgierskie wagony. Brak przekazania w terminie aktualnego rozkładu po którejś ze stron wprowadza zamieszanie i kończy się tak jak teraz.

Więcej o: