Te miasta to prawdziwe perełki. Wyglądają jak Paryż czy Wenecja, ale nie docierają tam tłumy turystów

"Zauważam, że ludzie latają do Amsterdamu czy Wenecji, a potem narzekają na to, jak bardzo jest tam tłoczno" - napisał pod nagraniem Luke, który prowadzi na Instagramie profil o tematyce podróżniczej. Wybrał pięć miast, które nie odbiegają urokiem od najpopularniejszych turystycznych destynacji, a można uniknąć w nich tłumów.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

Luke Patrick jest twórcą wideo i treści o tematyce podróżniczej. Niedawno odbył sześciomiesięczną podróż solo po Europie. Na podstawie własnych doświadczeń wybrał pięć miast, do których można się wybrać, jeśli chcemy mieć podobne doświadczenia jak w Paryżu, Wenecji, Amsterdamie, Londynie czy Brukseli, ale jednocześnie nie lubimy przebywać w tłumie. 

Zobacz wideo Edyta Herbuś o podróży do Wietnamu z ukochanym

"Oczywiście, jeśli chcesz zobaczyć Luwr, musisz odwiedzić Paryż. To nie są zamienniki! Zatłoczone miasta również są wspaniałe, ale jeśli szukasz spokojniejszych miejsc, wybierz te alternatywy" - podkreślił w opisie nagrania.

Liverpool zamiast Londynu

Miasto Beatlesów, czyli Liverpool to doskonała alternatywa dla osób, które chcą uniknąć tłumów w Londynie. Liczy około 500 tys. mieszkańców i jest drugim po Londynie ośrodkiem portowym w Wielkiej Brytanii. Znajduje się tam ponad 2 500 zabytkowych budynków, więc z pewnością zwiedzający nie będą się nudzić. W 2008 roku miasto zostało uznane za Europejską Stolicę Kultury.

Luksemburg zamiast Brukseli

Miasto Luksemburg to siedziba władz państwa Wielkiego Księcia Luksemburga oraz wielu instytucji Unii Europejskiej, a także przedstawicielstwa wielkich banków i korporacji.  Luksemburg zamieszkuje zaledwie 90 tys. mieszkańców.

 

Bordeaux zamiast Paryża

Bordeaux to piękne miasto z bogatą historią. Liczne muzea, bogate życie nocne i wspaniałe jedzenie sprawiają, że to doskonała alternatywa dla Paryża. W mieście znajduje się wiele imponujących zabytków, m.in. Cathédrale Saint-André, Tour Le Grand-Théâtre i Basilique Saint-Seurin. Ponadto to doskonałe miejsce dla smakoszy. Miasto słynie nie tylko z wina, ale także ze wspaniałych wypieków i lokalnych dań. Jest też znacznie taniej niż w Paryżu. Według portalu budgetyourtrip. com w Paryżu dzienny budżet powinien średnio wynosić 233 euro, a w Bordeaux 118 euro.

Triest zamiast Wenecji

Triest oferuje turystom mnóstwo zapierających dech w piersiach widoków. To portowe miasto w północno-wschodnich Włoszech, położone jest nad Morzem Adriatyckim. Jest stolicą regionu autonomicznego Friuli-Wenecja Julijska. To dobre miejsce dla osób, które lubią zwiedzać muzea i podziwiać architekturę. Przez długi czas miasto było częścią Austrii, przez co wygląda inaczej niż większość włoskich miast. 

Haga zamiast Amsterdamu

Haga to miasto w zachodniej Holandii nad Morzem Północnym. Znajduje się tu siedziba rządu holenderskiego, parlamentu i rodziny królewskiej, przez co na ulicach można spotkać wielu polityków i dyplomatów. Miasto tętni życiem i zachwyca różnorodnością, choć jest znacznie bardziej tradycyjne pod względem kulturowym niż Amsterdam. Mówi się, że "Amsterdam ma styl, Haga ma klasę".

Więcej o: