Trzy miejsca w Polsce, które "nie wydają się prawdziwe". Nagranie obejrzało już ponad 2 mln internautów

Polska jest pełna zróżnicowanych krajobrazów i magicznych miejsc, które doceniają turyści z całego świata. Możemy znaleźć nie tylko urokliwe kamienice, majestatyczne góry i morze, ale także wodospady czy pustynie. Zobaczcie, gdzie zagraniczni podróżnicy czują się, jak nie z tego świata.

 "Our Awesome World" to popularny profil na TikToku obserwowany przez blisko 630 tys. obserwujących. Jego autorzy pokazują wyjątkowe lokalizacje na całym świecie, które są tak niezwykłe, że "nie wydają się prawdziwe". Tym razem w jednym z ostatnich nagrań można zobaczyć także Polskę. 

Zobacz wideo Wał fenowy, niezwykłe zjawisko nad Tatrami

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Te miejsca w Polsce wydają się "nierealne"

Zestawienie otworzyło miejsce, które już w ubiegłym roku zostało docenione przez brytyjskiego autora - Kierona Connolly'ego. Mężczyzna wydał ilustrowaną książkę "Lasy" z ponad 180 wyjątkowymi fotografiami z całego świata. Wśród znanych lokalizacji jak jemeński Las Smoczej Krwi czy podwodny las wodorostów, znalazł się również polski Krzywy Las. Znajdziemy go w Nowym Czarnowie w gminie Gryfino, gdzie na odwiedzających czeka ponad 100 sosen uformowanych w niecodzienny sposób. 

Na nagraniu można zobaczyć również słynne ruchome wydmy położone na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, w rejonach Łeby. Największą z nich jest Wydma Łącka, która przywodzi na myśl egzotyczne, pustynne krajobrazy. Warto wspomnieć w Polsce znajdziemy kilka pustyń, z czego najbardziej znanymi jest Błędowska i Siedlecka. 

Autorzy docenili również malowniczą miejscowość położoną niedaleko Szczawnicy - Krościenko. To właśnie tam znajduje się przystań docelowa jednej z najpopularniejszych atrakcji w górach, czyli spływu Dunajcem. Turyści rozpoczynają trasę w Sromowcach Kątach i udają się w prawie trzygodzinną podróż pełną magicznych widoków

Polska podbiła serca internautów

Nagranie trafiło już do ponad 2 mln użytkowników TikToka i zgromadziło ponad 190 tys. polubień. Internauci byli zachwyceni wyjątkowością naszego kraju i przyznali, że miejsca zapierają dech w piersi. Wielu komentujących wyznało, że nie miało pojęcia o istnieniu wymienionych lokalizacji. 

Więcej o: