Fatalna pomyłka linii lotniczej. Trumna przypadkowo została w samolocie i wyruszyła w dalszą podróż

Na zagranicznych wakacjach może dojść do tragicznych sytuacji, takich jak zgon urlopowicza. Wówczas zrozpaczona rodzina musi zająć się sprowadzeniem ciała do rodzimego kraju. Jednak jak się okazuje, nawet w tak poważnych sytuacjach może dojść do pomyłki. Przekonali się o tym w ostatnim czasie bliscy zmarłego obywatela Irlandii.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 22 maja. Jak poinformował Sunday Independent, to właśnie tego dnia ciało zmarłego zostało przetransportowane z Grecji do rodzinnych stron w Irlandii. Rodzina mężczyzny oczekiwała na niego z karawanem na lotnisku w Dublinie, jednak nie doczekała się ze względu... na "błędny załadunek". 

Zobacz wideo Kiedy przysługuje nam zwrot kosztów, a kiedy odszkodowanie od przewoźnika? Ekspertka wyjaśnia

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Trumna z ciałem zmarłego wróciła do punktu wyjścia

Jak się okazało, ze względu na "błędny załadunek" pracownicy nie zauważyli trumny podczas wyładowywania samolotu linii Aegean Airlines. Tym sposobem zwłoki Irlandczyka pozostały na pokładzie i wróciły kolejnym lotem do Grecji. Fatalna pomyłka zdruzgotała rodzinę. Bliscy byli zmuszeni do powrotu do domu i zajęcia się przekładaniem zaplanowanych wcześniej uroczystości pogrzebowych. 

Rodzina musiała przełożyć pogrzeb. Firma odpowiada

Zgodnie z doniesieniami mediów odpowiedzialna za usługi naziemne na lotnisku starała się jak najszybciej rozwiązać sytuację, organizując powrót trumny do Irlandii kolejnego dnia. 

Jest nam bardzo przykro z powodu doświadczeń rodziny w tak trudnym czasie i zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby sprawy zostały szybko rozwiązane

- poinformował rzecznik w oświadczeniu dla Sunday Independent. 

Reprezentant firmy przeprosił zrozpaczonych bliskich i dodał, że Swissport wszczęło wewnętrzne dochodzenie w sprawie pomyłki. Portal Sunday Independent starał się także skontaktować z grecką linią lotniczą Aegean Airlines, jednak nie otrzymał żadnego komentarza. 

Więcej o: