Te wyspy to wakacyjny raj w Europie. Polacy szczególnie kochają jedną z nich. Kusi pięknymi plażami i pogodą

Wybór idealnego kierunku na wakacje bywa dużym wyzwaniem. Szukamy miejsca, które zagwarantuje nam piękną pogodę, sprosta naszym oczekiwaniom i zapewni odpowiednią rozrywkę. Piesze wędrówki, a może błogi wypoczynek na plaży? Bez względu na preferencje, wasze oczekiwania z pewnością spełnią Wyspy Kanaryjskie.

Wyspy Kanaryjskie to niezwykły archipelag górzystych wysp na Oceanie Atlantyckim, które co roku są odwiedzane przez miliony turystów z całego świata. Nic w tym dziwnego - to prawdziwy turystyczny raj. Możemy liczyć tu na wspaniałą pogodę, egzotyczne krajobrazy oraz idealne warunki do wypoczynku. Gdzie warto się wybrać w wakacje

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wyspy Kanaryjskie - idealne na wakacje 2023

Wyspy Kanaryjskie można podzielić na wyspy zachodnie, z których najpopularniejszymi są Teneryfa, Gran Canaria i La Palma oraz wschodnie, takie jak Lanzarote i Fuerteventura. Każda z nich charakteryzuje się m.in. przyjemnymi wiosenno-letnimi temperaturami... przez cały rok!

Wyspy Kanaryjskie zachwycają swoją różnorodnością i kuszą coraz większą dostępnością z polskich lotnisk

- zaznacza Agata Biernat z Wakacje.pl w rozmowie z wp.pl.

Wyspy Kanaryjskie. Którą z nich wybrać? 

Każda z wysp wyróżnia się czymś innym, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie. Dla miłośników sportów wodnych i wypoczynku nad morzem najlepiej sprawdzi się Fuerteventura. Czekają tu na was malownicze wydmy i przestrzenne piaszczyste wybrzeża - także dzikie, ukryte w zacisznych zatoczkach, z dala od tłumów. Z kolei Lanzarote to wyspa wulkanów pełna pięknych plaż, pieszych szlaków czy ogrodów z kaktusami. Jednak zdaniem Agaty Biernat Polacy szczególnie upodobali sobie Teneryfę. 

Słońce świeci tam przez ponad 300 dni w roku. Krajobraz zapiera dech w piersiach: urwiste zbocza gór przeplatają się z ogrodami kwiatowymi i wypielęgnowanymi parkami

- tłumaczy ekspertka. 

Teneryfa ulubieńcem Polaków

Teneryfa jest największą i najpopularniejszą z wysp archipelagu. Jeśli marzycie aktywnym wypoczynku, warto rozważyć północną część wyspy. Z kolei wielbicielom wakacji na plaży i cieplejszej pogody do gustu przypadnie południe ze słynnymi kurortami i pięknymi plażami (także tymi z czarnym piaskiem). Nie można pominąć również jednego z największych parków rozrywek wodnych w Europie - Slam Parku czy ogrodu zoologiczno-botanicznego kryjącego się pod nazwą Loro Park. 

Więcej o: