Bierzesz walizkę na zagraniczne wakacje? Sprawdź zamki - wystarczy jeden przedmiot, by łatwo się do niej włamać

Wybierając się w podróż samolotem najłatwiej jest spakować się w walizkę. Te są z reguły pojemne, a zamiast je dźwigać, można śmiało ciągnąć je za sobą na kółkach. Niestety walizki mają jedną wadę. Bardzo łatwo się do nich wkraść poprzez zepsucie ekspresu i żadne kłódki ani specjalne blokady nas przed tym nie uchronią. Z tego powodu warto je dodatkowo zabezpieczać.

Kradzieże na lotniskach niestety nie są wcale tak rzadką przypadłością, jak mogłoby się wydawać. Włamanie się do standardowej walizki nie zajmie dłużej niż kilku sekund nawet amatorom. Wystarczy długopis lub inne cienkie narzędzie, którym wbijemy się w zamek błyskawiczny i z łatwością go otworzymy. Z tego powodu Sarah Adekola, ekspertka do spraw podróży, zdradza na swoich mediach społecznościowych, w jakie walizki należy się spakować, jeśli chcemy mieć pewność, że nikt nas nie okradnie.

Zobacz wideo Niewygody podróży? Ten wynalazek sprawi, że w samolocie wyśpisz się jak we własnym łóżku

Mądrze wybierz walizkę, w którą się spakujesz

Zanim jeszcze wyruszysz do sklepu na poszukiwanie idealnej walizki na podróż, musisz wiedzieć, jakie powinna spełniać warunki. Nie da się ukryć, że w niektórych sklepach asortyment może być na tyle ograniczony, że nie znajdziemy tego, czego szukamy. Nie warto się jednak zniechęcać, bo to właśnie od rodzaju zakupionej walizki zależy nasze bezpieczeństwo. Influencerka i ekspertka od podróżowania podzieliła się z internautami cennymi wskazówkami dotyczącymi ochrony własnego bagażu. Warto wziąć je do serca.

Przede wszystkim należy wybierać takie walizki, które mają ukryty ekspres. Coraz częściej projektuje się zamki błyskawiczne tak, by chronił je dodatkowy, gruby materiał, dzięki któremu żaden złodziej nie zdoła się wkraść bez śladu. W przypadku wbijania długopisów w standardowe ekspresy, wystarczy ponownie przesunąć po otwarciu suwakiem i pasażer nawet nie zorientuje się, że został okradziony, a sprawa wyjdzie na jaw dopiero po dotarciu do domu. Sarah Adeloka, tworząca na TikToku pod nazwą @millennialwealthsarah poleca więc zaopatrzyć się w walizkę, z wzmacnianym zamkiem błyskawicznym lub taką, która nie ma go wcale.

Zadbaj również o swój komfort

Przy okazji wybierania walizki warto również przyjrzeć się innym jej aspektom. Dobra walizka nie tylko powinna mieć dobrze chroniony zamek, ale warto, by była zrobiona z twardego tworzywa sztucznego. Takie plastikowe obudowy walizek są o wiele lepszym rozwiązaniem, bowiem nasz bagaż w środku nie ulegnie zniszczeniu np. poprzez zgniecenie wierzchu walizki. Dodatkowo łatwiej ją umyć, a także przemieszczając się z nią w deszczu nie narażamy wnętrza torby na przemoknięcie, co jest niezwykle ważne, gdy podróżujemy do państw, gdzie pogoda nie rozpieszcza. Innym ważnym aspektem według influencerki jest wybór walizki z czterema kółkami. Takie rozwiązanie jest znacznie wygodniejsze, ponieważ można prowadzić bagaż na trzy sposoby, oraz swobodnie postawić go w pionie w każdej chwili. 

Masz już walizkę? Możesz ją zabezpieczyć w ten sposób

Oczywiście jeśli posiadamy już walizki, nie musimy od razu się ich pozbywać. Wiele osób, które podróżują właśnie z takimi bagażami stosują inny, bardzo sprytny trik. Otóż owijają swoje walizki... folią. Kilkukrotna warstwa plastikowej osłony zabezpieczona w newralgicznych miejscach mocno trzymającą taśmą to być może sposób nie co przestarzały, ale jednocześnie niezawodny i sprawdzony wiele razy. Złodziej nie ma szans, by okraś tak zabezpieczoną walizkę bez zrobienia śladów włamania, więc istnieje duża szansa, że nasz bagaż zostanie pominięty. Większość lotniskowych złodziei woli kraść tak, by pasażerowie nawet nie orientowali się, że przed chwilą ich bagaż został otwarty.
Warto również wsadzić do wnętrza walizki lokalizator GPS, na wypadek zaginięcia całego bagażu wakacyjnego. Jest to szczególnie ważne przy przesiadkach, kiedy to obsługa lotniska może niechcący przeoczyć nasze torby.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: