Gdzie Polacy jadą na urlop? Te 10 miejsc to hit tegorocznych wakacji

Zastanawiacie się, gdzie wyjechać na wakacje? Opublikowano listę kierunków, które w tym roku cieszą się największą popularnością. Okazuje się, że aż 64 proc. Polaków pędzi wakacje w Turcji, Grecji lub Egipcie.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

W 2023 roku ceny wakacji w Polsce i za granicą są porównywalne. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na zagraniczne wojaże. Niektórzy organizują je na własną rękę, inni korzystają z pomocy touroperatorów. Portal Wakacje.pl na podstawie danych zebranych od popularnych organizatorów wycieczek przedstawił kierunki, które najchętniej wybierają w tym roku Polacy. Okazuje się, że dwie na trzy osoby spędzą wakacje w Turcji, Grecji lub Egipcie. Jakie jeszcze państwa odwiedzimy w tym roku? 

Zobacz wideo Wojciechowski i Tuchlińska na wakacjach. Jak się bawią? Milioner podsumował

Te 10 miejsc to hit tegorocznych wakacji 

Jak zauważa portal Wakacje.pl, "nie zmienił się gust Polaków dotyczący miejsca, w którym spędzają wakacje". W zeszłym roku turyści z Polski najchętniej wyjeżdżali na wakacje do Turcji, Grecji oraz Bułgarii. Na czwartym miejscu pod względem popularności znajdował się Egipt. Z analiz Wakacje.pl wynika, że tym roku Bułgaria spadła z podium, a jej miejsce zajął Egipt. Na kolejnych miejscach w rankingu widzimy: Hiszpanię, Cypr, Tunezję, ZEA, Włochy, Bułgarię oraz Maltę.

Polacy wybierają wakacje first minute

Zmienił się za to trend dotyczący zakupu zagranicznych wyjazdów. Popularne niegdyś wakacje last minute odeszły do lamusa, tym bardziej że aktualnie różnica w cenie w przypadku wyjazdów "na ostatnią chwilę" niewiele różni się od tych kupowanych wcześniej. Sebastian Ebel z największej na świecie grupy turystycznej Tui mówił dziennikarzom Bild am Sonntag, że ceny last minute mogą być w tym roku nawet wyższe niż wycieczek kupowanych z wyprzedzeniem. "Ceny będą na krótko przed wylotem raczej wyższe niż niższe. Hotelarze i linie lotnicze wiedzą bowiem, że wciąż wiele osób dokonuje rezerwacji z krótkim wyprzedzeniem. Spontaniczne okazje będą absolutnym wyjątkiem" - podkreślał. 

Wygląda na to, że Polacy doskonale zdają sobie z tego sprawę. Jak wskazuje Puls Biznesu, zwiększyła się sprzedaż first minute u czołowych touroperatorów. Do połowy maja sprzedano średnio o 40-50 procent więcej wyjazdów niż w ubiegłym roku. 

Więcej o: