Turyści twierdzą, że to brytyjska Wenecja. To słynne miasto cieszy się popularnością, wśród podróżujących do Anglii

Wenecja i kanały prowadzące przez całe miasto są uwielbiane przez turystów na całym świecie. Jak się okazuje, na świecie znajdują się miejsca, które zapewniają równie wspaniały klimat. Wielu turystów traktuje tak Cambridge. Uniwersyteckie miasto zostało okrzyknięte brytyjską Wenecją, a wszystko za sprawą dróg wodnych.

Położone nad rzeką Cam brytyjskie miasto Cambridge jest częstym celem turystów. To tu znajduje się prestiżowy i znany na całym świecie uniwersytet, a miasto zachwyca wszystkich architekturą i... drogami wodnymi. Tak jak w Wenecji można tu przepłynąć kanały odpowiednikiem włoskich gondoli, a klimat miasta położonego nad wodą jest jedyny w swoim rodzaju. Nie bez powodu więc często porównuje się Cambridge do włoskiej destynacji turystycznej.

Zobacz wideo Jakim królem będzie Karol III?

Podobieństwo do Wenecji

To, co niewątpliwie łączy oba miasta ze sobą to sieć kanałów wodnych, które stanowią jednocześnie jedną z głównych atrakcji dla przyjezdnych. W Cambridge znajduje się również słynny wśród zakochanych Most Westchnień. Co ciekawe, most o dokładnie takiej nazwie podziwiać można również w Wenecji. Ten brytyjski został zaprojektowany przez angielskiego architekta Henry'ego Hutchinsona, a wzniesiono go w 1831 roku. To, co je różni oba miasta to sposób poruszania się po wodnych drogach. Podczas gdy we Włoszech słynne są gondole, a gondolierzy używają długich, charakterystycznych wioseł do poruszania się po wodzie, w Cambridge przepłyniemy się tzw. punts. Ten rodzaj łodzi charakteryzuje się płaskim dnem oraz tym, że steruje się nimi długą tyczką.

Według wielu turystów, przepłynięcię się kanałami wodnymi to jedna z najlepszych atrakcji, jakie można sobie zapewnić będąc na miejscu. Można poczuć się wówczas jak w bajce i z przyjemnej perspektywy podziwiać otaczające nas mosty i architekturę miasta. Jest to również świetny sposób na zwiedzenie Cambridge od nieco innej strony. 

Co jeszcze zobaczyć w Cambridge

Będąc na miejscu niewątpliwie warto odwiedzić również mieszczące się na terenie miasta kościoły i katedry. Uniwersytecki kościół St Mary the Great, czy też największy kościół w brytyjskim mieście nad Cam, Our Lady and the English Martyrs zachwycają pięknymi witrażami i bogatymi wnętrzami. Warto umieścić te miejsca na liście rzeczy do zobaczenia niezależnie od naszego wyznania. Jest to najzwyczajniej w świecie architektoniczna uczta dla oczu.
Według turystów opłaca się również zajrzeć do tamtejszych księgarni. Jedna z nich, Sarah Kay The Haunted Bookshop pamięta jeszcze XVIII wiek, lecz działa prężnie do dziś.

Dla tych, którzy cenią sobie spędzanie czasu wolnego aktywnie również znajdzie się atrakcja. Cambridge nazywane jest nierzadko miastem rowerów, a ci, którzy to robią mają ku temu ważny powód. Większość mieszkańców korzysta z tego środka transportu, a infrastruktura miasta jest do tego dobrze dostosowana. Dlatego też turyści, którzy preferują dynamiczne zwiedzanie, mogą to robić z siodełka roweru. Te zaś można spotkać wszędzie, przyczepione do słupów, balustrad, mostów i ogrodzeń.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: