Wakacje nad morzem 2023, czyli lista ustronnych miejsc na spokojny wypoczynek. Poznaj dzikie plaże

Planując wakacje nad morzem, często zastanawiasz się jak zorganizować wyjazd, aby uniknąć wszechobecnego "parawaningu"? W Polsce to wciąż plaga, a użeranie się z innymi tylko po to, aby chwilę poleżeć na plaży, to gra nie zawsze warta świeczki. Dlatego przygotowaliśmy listę ustronnych miejsc, gdzie bez problemu rozłożysz ręcznik bez wcześniejszej rezerwacji.
Zobacz wideo Znamy prognozę na sezon urlopowy 2023!

Do końca roku szkolnego pozostało już niewiele czasu. Uczniowie zaliczają ostatnie sprawdziany i walczą o lepszą średnią, a rodzice zastanawiają się, czy wakacje nad morzem 2023 to dobry pomysł. Jak zawsze sporo zależy od budżetu, ale też od tego, na czym najbardziej ci zależy. Jeśli cenisz sobie święty spokój, koniecznie wybierz się na jedną z dzikich plaż.

Gdzie nad morze, czyli dzikie plaże nad Bałtykiem

Polskie morze od lat ma oddanych turystów, którzy wręcz nie wyobrażają sobie wakacji w innym miejscu. Choć każdego roku pojawiają się głosy, że lepiej wyjechać za granicę i w podobnej lub niższej cenie mieć gwarancję udanej pogody i wiele atrakcji, to jednak chętnych, by spędzić kilka dni nad Bałtykiem, nie brakuje. Świadczy o tym tłok na plażach. Bardziej zdeterminowani turyści potrafią wstać tuż o świcie, aby za pomocą dużego parawanu "zarezerwować" dla siebie część plaży i to jak najbliżej tafli wody. 

No cóż, taka postawa znana jest od lat, choć trudno jej szukać w innych krajach. Dlatego jeśli nie chcesz irytować się w trakcie urlopu, zrezygnuj z popularnych lokalizacji na rzecz dzikich plaż. Wbrew pozorom jest ich dosyć dużo.

 

Planując wakacje w Łebie, wybierz się do Białogóry, to niedaleko. Wystarczy przespacerować się kilometr, aby dotrzeć do piaszczystej plaży położonej w Nadmorskim Parku Krajobrazowym. Jeśli jednak twój hotel zlokalizowany jest w Mielnie albo w Kołobrzegu, najlepszym rozwiązaniem będzie przejażdżka do miejscowości Gąski. To tylko 10 km od Mielna i 30 km od Kołobrzegu, a zamiast gwaru i ścisku przywita cię cisza i spokój.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Dzikie plaże, czyli wakacje nad morzem 2023

Kto nie zna latarni w Rozewiu? Dawniej niemal każda wycieczka lub kolonie młodzieżowe i dziecięce spędzone nad morzem miały w planach zwiedzanie tego miejsca. Jeśli podczas urlopu również pojawisz się w okolicy, po długim spacerze koniecznie odpocznij na dzikiej plaży w Stilo. Położona jest pomiędzy Rozewiem a Czołpinem, będąc tam, masz szansę poczuć, jakby reszta świata przestała istnieć. Wokół panuje błoga cisza, a widoki są bardzo kojące.

 

Gdzie można plażować z dala od tłumów? W tych miejscach rządzi spokój

W Polsce możemy znaleźć wiele nieodkrytych przez turystów plaż. Wśród nich możemy wyróżnić:

  • Osłonino - miejscowość nad Zatoką Pucką, położona między Mrzezinem a Rzucewem
  • Dąbkowice - znajdują się pomiędzy Morzem Bałtyckim a Jeziorem Bukowo
  • Ostrowo - pomiędzy Jastrzębią Górą a Karwią.
Więcej o: